Přeposlat Brother MFC-J870DW: multifunkční tiskárna s NFC technologií

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J870DW: multifunkční tiskárna s NFC technologií

30.10.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Nejjednodušší popis tiskárny Brother MFC-J870DW je ten, že se jedná o lehce vylepšený model s označením MFC-J825DW, který se pomalu stahuje z trhu. To ale samozřejmě neznamená nic špatného a ke všem kladům staršího modelu přidává verze MFC-J870DW ještě něco navíc.

Brother MFC-J870DW: multifunkční tiskárna s NFC technologií

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je osazena také jednotkou faxu. Zaměřením je tato tiskárna určena pro použití v domácnostech a méně náročných pracovních skupinách, přičemž po stránce funkčnosti je na tom velmi dobře. Kromě toho, že zvládne fungovat jako samostatná kopírka nebo fax, umí tato tiskárna také pracovat přes síť, skenovat přímo do emailové přílohy a dokonce je osazena také technologií NFC, takže pokud máte smartphone s touto technologií, budete ho moct používat pro rychlý tisk. Je to opravdu jednoduché, stačí mít příslušnou aplikaci (najdete na Google Play Store), poté si na smartphonu vyberete, co chcete vytisknout a pouze ho přidržíte u tiskárny na vyznačeném místě (samozřejmě musíte mít zapnuté NFC v tiskárně i ve smartphonu). Tiskárna se poté spojí se smartphonem a automaticky vytiskne, co jste si vybrali. Jedná se o jednu z prvních tiskáren s touto technologií, a pokud máte telefon s operačním systémem Android (Apple technologii NFC stále ignoruje), můžete tisknout velmi rychle, jednoduše a pohodlně, což je určitě příjemný bonus.

Brother MFC-J870DW: multifunkční tiskárna s NFC technologií

Po stránce designu se jedná o vcelku povedenou tiskárnu a líbil se nám hlavně přehledný ovládací panel s 2.7 palcovým dotykovým displejem. Na displeji se zobrazují informace o nastavení, stavu tisku a můžete si na něm prohlížet také fotografie před tiskem. Základní výbava tiskárny je solidní a dostanete klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a také port Ethernet. Samozřejmostí je také rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a slot na paměťové karty. Jedna z limitací této tiskárny je vstupní zásobník s nízkou kapacitou, protože zvládne pojmout maximálně 100 listů papíru, což opravdu není žádný zázrak. Pro domácí použití by to mělo stačit, ale stačí, aby začalo tiskárnu využívat víc lidí trochu intenzivněji, a budete pořád doplňovat. Výbavu uzavírá automatický duplexer pro oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý úkon, který zabere pouze chvilku. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po instalaci kabeláže můžete tiskárnu používat jako samostatnou kopírku a fax.

Brother MFC-J870DW: multifunkční tiskárna s NFC technologií

Pro využití všeho, co tento model nabízí, se samozřejmě spojení s počítačem nevyhnete. Rychlost tisku je vcelku solidní a v této kategorii spadá Brother MFC-J870DW mezi spíše ty rychlejší modely. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost tisku pohybovala okolo 4.7 stránky za minutu (ppm). Docela rychlý je také tisk fotografií a jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za příjemných 59 sekund. Nyní se dostáváme ke kvalitě tisku, která se pohybuje v lehce nadprůměrných rovinách. Příjemným překvapením pro nás byl velmi kvalitní tisk textu, přičemž jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu, a to hlavně díky dobré ostrosti. Kvalita tisku grafiky je spíše průměrná, ale výsledky jsou použitelné i pro náročnější účely. Tisk barevných fotografií je srovnatelný s většinou konkurence a v ničem příliš nevyniká. Fotografie jsou docela ostré, nabídnou dobré podání barev a také vysokou úroveň detailů. Skener i kopírka fungují bez problémů a svou práci odvádí na jedničku.

Brother MFC-J870DW: multifunkční tiskárna s NFC technologií

Brother MFC-J870DW je opravdu povedená multifunkční tiskárna, která zaujme hlavně přítomností technologie NFC. Ta vám usnadní tisk z vašeho smartphonu a její používání je opravdu příjemně jednoduché a intuitivní. Mezi další kladné stránky této tiskárny patří solidní rychlost, dobrá kvalita tisku a rozsáhlá funkčnost. Jako hlavní nedostatek bychom označili zásobník s nízkou kapacitou, který nejde nijak rozšířit.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J870DW: multifunkční tiskárna s NFC technologií


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.