Přeposlat Samsung Multifunction ProXpress M4070FR

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Multifunction ProXpress M4070FR

09.10.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční laserová tiskárna Samsung Multifunction ProXpress M4070FR je postavena na stejném základu, jako levnější model s označením ProXpress M3370FD, nicméně se jedná o verzi určenou pro náročnější klientelu. Pojďme se tedy podívat, co tato tiskárna umí a nabídne.

Samsung Multifunction ProXpress M4070FR

Jedná se o monochromatickou laserovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě nechybí ani jednotka faxu, takže se jedná o model určený hlavně pro kancelářské používání. Jak už bývá v této kategorii zvykem, tiskárna zvládne také pracovat jako samostatná kopírka a fax, umí také posílat emaily a problémy jí nedělá ani skenovat do složky na síti. Po stránce funkčnosti je tedy vše v pořádku a v tomto ohledu potěší ProXpress M4070FR i opravdu náročnou klientelu. Design je docela povedený a kombinuje v sobě světlé tělo a tmavou horní část s ovládacím panelem, což vypadá elegantně a zajímavě. Samotný ovládací panel se skládá z monochromatického displeje, směrového tlačítka a několika dalších funkčních tlačítek včetně numerické klávesnice. Rozvržení ovládacích prvků je velmi dobré, takže s ovládáním a nastavením tiskárny by neměly nastat žádné závažnější potíže. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, který ale jde samozřejmě ještě rozšířit, protože tato kapacita by mohla být pro použití v kanceláři nedostatečná.

Samsung Multifunction ProXpress M4070FR

Můžete si pořídit ještě sekundární zásobník, který pojme dalších 520 listů papíru, což by mělo bez problémů stačit všem, i větším pracovním skupinám. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající až 100000 výtisků. Ve standardní výbavě nechybí ani automatický duplexer pro oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu zastřešuje USB port a rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a nejvíce problémů vám bude pravděpodobně dělat nalezení vhodného místa v kanceláři. Tiskárna je docela rozměrná a těžká, takže bude lepší, když si k sobě někoho při přenášení pozvete. Poté stačí zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a tiskárna může fungovat jako samostatná kopírka nebo fax. Abyste mohli využívat všechno, co tento model nabízí, budete ho samozřejmě muset propojit s počítačem a nainstalovat. Ovladače jsou k dispozici na oficiálních stránkách výrobce a dostanete je také na přiloženém CD. Samotná instalace je rychlá a vcelku bezproblémová.

Samsung Multifunction ProXpress M4070FR

Rychlost tisku je docela solidní a výkony této tiskárny by se daly zařadit do lepšího průměru. Maximální rychlost klasického tisku textu je 42 stránek za minutu (ppm), nicméně při kombinovaném tisku se rychlost samozřejmě snižuje. Při tisku textu, grafiky a prezentací se rychlost pohybuje okolo 11.3 ppm, což je solidní, ale ne nějak zázračný výsledek. Kvalita tisku spadá v kategorii monochromatických laserových tiskáren také spíše do průměru, nicméně výsledky jsou většinou vhodné i pro náročnější účely. Nejlepší je tisk textu, při kterém vynikne dobrá ostrost a solidní čitelnost i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky je už trochu horší, ale s přivřenýma očima jdou výsledky použít i pro publikaci mimo kancelář. Kvalita tisku fotografií je už podprůměrná, ale nejedná se o stěžejní vlastnost tiskárny, takže se to dá tak nějak přejít. Pro tisk fotografií z webu je tato tiskárna vhodná, ale zázraky nečekejte. Úroveň detailů není nijak vysoká a pokulhává také celková ostrost.

Samsung Multifunction ProXpress M4070FR

Samsung Multifunction ProXpress M4070FR je velmi dobrá multifunkční tiskárna, která zaujme dobrou funkčností a rozsáhlou výbavou. Líbil se nám také povedený ovládací panel a vysoká výtěžnost. Rychlost tisku je lehce nadprůměrná a měla stačit i náročnějším uživatelům. Kvalita tisku je trochu rozporuplná, a i když je tisk textu solidní, tisk grafiky je už horší a tisk fotografií patří v této kategorii k těm horším.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung Multifunction ProXpress M4070FR


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.