Přeposlat VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP

18.09.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Mobilní tiskárny jsou čím dál rozšířenější a zdá se, že si uživatelé žádají kompaktní tiskárny, které umožní rychlý tisk ze smartphonů bez nutnosti posílat fotografie do počítače. Dnes se na jednu takovou kompaktní tiskárnu podíváme trochu podrobněji.

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP

Tiskána VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP je levnější a trochu hůře vybavený sourozenec modelu Photo Cube IPWF-P30-VP a jedná se o přímého konkurenta mobilní tiskárny Canon Selphy CP900. Design tohoto modelu je velmi jednoduchý a díky bílé barvě i příjemně elegantní. Potěší také kompaktní rozměry těla, které jsou 177.8 x 152.4 x 127 mm a hmotnost čítající 1.4 kg. To znamená, že mobilita je opravdu takřka na jedničku a s častým přenášením tiskárny určitě nebudete mít žádné závažnější problémy. Konkurenční Canon je na tom po stránce rozměrů ale přece jenom trochu lépe, je menší, lehčí a navíc přidává možnost pořídit si baterii, takže nebudete odkázáni pouze na elektrickou síť. To bohužel Photo Cube IP-P20-VP nenabízí a pro používání budete nuceni použít klasickou zásuvku, což trochu snižuje použitelnost na cestách. Proti svému hlavnímu konkurentovi ale nabízí tento model výraznou výhodu v podobě možnosti použití různých velikostí papíru. Budete moct tisknout na papíry o rozměrech 4 x 6, 4 x 11 a dokonce také 4 x 16 palců, což je velikost určená hlavně pro tisk panoramatických fotografií.

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP

Tiskárna zvládne rozdílné velikosti, protože papír je uložený v rolích a vestavěný řezák fotografii uřízne podle velikosti, jakou si zvolíte. Co se týče výbavy, tak je samozřejmě vzhledem k zaměření trochu omezená a dostanete pouze USB konektor, 30-pin iOS dokovací konektor a rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátů. Uložení role fotopapíru je velmi jednoduché a to samé platí také pro výměnu náplně. Prostě vyjmete starý cartridge a jednoduše zapojíte nový, bez jakýchkoliv doprovodných úkonů. Tento model zvládne tisknout ze smartphonů nebo tabletů s operačním systémem Android a samozřejmě podporuje také operační systém iOS od Applu. Použití obou platforem je ale trochu rozdílné. Při používání iOS stačí vámi zvolený přístroj pouze připojit na dokovací konektor, který je umístěný na horní straně těla tiskárny a po připojení se vámi zvolená fotografie sama vytiskne. Pokud používáte smartphone nebo tablet s Androidem, budete je muset s tiskárnou spojit pomocí klasického USB kabelu. Poté se, stejně jako v případě přístrojů s iOS, vámi zvolená fotografie sama vytiskne.

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP

 

Je trochu škoda, že tiskárna neobsahuje také dock pro zapojení smartphonu s Androidem a řešení přes USB kabel je tak nějak méně elegantní. Dockovací stanice podporuje přístroje Apple iPhone 3G, 3GS, 4 a také 4S, nicméně můžete samozřejmě používat také iPod nebo iPad. Pokud používáte modernější iPhone 5 nebo poslední generaci tabletů iPad, budete je muset připojit přes USB kabel, protože tyto modely od klasického 30-pinu již upustili. Rychlost tisku je vcelku solidní a tato kompaktní tiskárna zvládne klasickou fotografii o rozměru 4 x 6 palce za 1 minutu a 11 sekund, přičemž tato hodnota platí jak pro tisk ze smartphonů, tak pro tisk z digitálního fotoaparátu. Kvalita tisku je přesně taková, jakou byste od kompaktní mobilní tiskárny očekávali. Určitě není nějak zázračná, nicméně pro běžné účely výsledky bez problémů stačí. Podání barev je spíše průměrné a tmavé oblasti na fotografiích mají tendence utíkat spíše do světlejších odstínů. Míra detailů také není nejlepší, což se dá říct i o celkové ostrosti. Pro běžné domácí používání to stačí, ale to je tak všechno.

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP

 

VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP je zajímavá mobilní tiskárna, která potěší kompaktními rozměry a také dobrou funkčností. Můžete tisknout ze smartphonů, tabletů a také z digitálních fotoaparátů, přičemž užitečná je i schopnost tiskárny tisknout ve více velikostech. Je trochu škoda, že tiskárna neobsahuje baterii, takže ji budete muset mít neustále zapojenou v zásuvce a ocenili bychom také trochu lepší kvalitu tisku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku VuPoint Solutions Photo Cube IP-P20-VP


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.