OKI


Přeposlat OKI C331dn: dobře vybavená tiskárna pro kancelář

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI C331dn: dobře vybavená tiskárna pro kancelář

11.09.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna OKI C331dn, na kterou se dnes podíváme, je jako stvořená pro ty, co hledají vysokou rychlost tisku a dobrou výbavu. Tento model se ujme hlavně v kancelářích, kam ho pasují větší rozměry, výkony a také vyšší cena.

OKI C331dn: dobře vybavená tiskárna pro kancelář

Jedná se o barevnou LED tiskárnu, takže tento model spadá do kategorie laserových tiskáren, a i když je tiskárna určena hlavně do kanceláří, místo by si mohla najít i u náročnějších uživatelů v domácnostech. Design je opravdu velmi jednoduchý a celé tělo tiskárny je vyvedeno z bílého plastu, pouze horní část je z plastu šedého. Na pravé horní straně je umístěný ovládací panel, který se skládá z malého monochromatického displeje, několika funkčních tlačítek a informačních diod. Ovládací panel je příjemně jednoduchý a ovládání a nastavení tiskárny tak není vůbec žádný problém. Kompletní rozměry těla tohoto modelu jsou 502.9 x 408.9 x 241.3 mm, takže je trochu větší na to, abyste ho dávali na stůl. Usadit tiskárnu někde v místnosti ale určitě problém nebude, nicméně bude lepší, když si k sobě při manipulaci přizvete nějakého pomocníka. Ručička vah se zastavila na hodnotě 22 kg, takže to není nejlehčí tiskárna a pro jednoho bude manipulace trochu obtížnější. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 350 listů papíru, který jde ještě rozšířit, a to o další zásobník schopný pojmout 530 listů papíru.

OKI C331dn: dobře vybavená tiskárna pro kancelář

Celkově tedy zvládne tento model pojmout až 880 listů papíru, což je velmi dobrý výsledek. Maximální měsíční výtěžnost čítá 45000 výtisků, což je opět hodnota, která by měla stačit i náročnějším zákazníkům. Ve standardu dostanete také automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní USB a nechybí ani port Ethernet. WiFi přijímač se ve výbavě nenachází, ale není to až tak velký nedostatek. Jakmile tiskárnu usadíte ne místo, uvedení do provozu je velmi jednouché a nijak se neliší od podobných tiskáren. Stačí zapojit veškerou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po instalaci do počítače a nastavení se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z oficiálních stránek výrobce. Ten uvádí nejvyšší rychlost tisku 25 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 23 ppm pro barevný tisk a při základním tisku textu by neměl být problém se těmto hodnotám přiblížit. Při kombinaci je ale tiskárna samozřejmě pomalejší, a když budete tisknout text, prezentace a různou grafiku, tak tiskárna zvládne zhruba 6.1 ppm.

OKI C331dn: dobře vybavená tiskárna pro kancelář

To je pořád velmi dobrý výsledek, který spadá v této kategorii k nadprůměru a tato rychlost by měla stačit i náročnějším zákazníkům. Pro srovnání, OKI C331dn je nepatrně pomalejší, než konkurenční Brother HL-3170CDW (6.8 ppm), ale rychlejší, než Dell 2150cdn (5.5 ppm), což jsou asi jeho hlavní konkurenti. Stejně jako tato tiskárna zapadá mezi své konkurenty v oblasti rychlosti, zapadá mezi ně také v oblasti kvality tisku. Tentokrát je to ale naopak, a zatímco kvalita tisku je lepší, než u Brotheru, na Dell většinou nestačí. Nejvíce vynikne tisk textu, kde jsme ocenili dobré podání černé barvy a nadprůměrnou ostrost, díky které je čitelnost dobrá i při použití menšího fontu. Kvalita tisku grafiky je lehce nadprůměrná a výsledky jsou použitelné i pro náročnější pracovní účely a prezentace. Nejhůř je na tom tisk fotografií, výsledky jsou vhodné spíše pro soukromé účely a k těm pracovním se kvalitou příliš nehodí. Zobrazení detailů je slabší a pokulhává také podání barev. Na druhou stranu, v kancelářích není kvalita tisku fotografií stěžejní vlastnost, takže to až tak nevadí.

OKI C331dn: dobře vybavená tiskárna pro kancelář

OKI C331dn je povedená LED tiskárna, která je přímo určena pro kancelářské používání a tomu odpovídají také její výkony a výbava. Mezi hlavní plusy této tiskárny patří dobrá rychlost tisku, kvalitní tisk textu a také nadprůměrná kapacita zásobníku. Co se týče nedostatků, tak kvalita tisku fotografií mohla být trochu lepší.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI C331dn: dobře vybavená tiskárna pro kancelář


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.