OKI


Přeposlat OKI C831n

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI C831n

21.08.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pouze velmi málo barevných laserových tiskáren zvládne tisknout na velký formát a zároveň vám poskytnou nízké provozní náklady a přijatelnou cenu. Model C831n od společnosti OKI je jedním z nich a dnes se na tuto povedenou tiskárnu podíváme trochu podrobněji.

OKI C831n

Jedná se o barevnou single LED tiskárnu, takže tento model pouze tiskne a svou cenovkou a výkony je zaměřený na používání v kancelářích nebo pracovních skupinách. Po stránce designu je tato tiskárna docela povedená, kombinuje zaoblené hrany a příjemný, bílý kabátek, který jí dodává na eleganci. Rozměrově se jedná spíše o větší model a velikost těla tiskárny je 551.1 x 447 x 360.7 mm, takže pro pohodlné uložení budete potřebovat samostatný stůl, protože na klasický pracovní s počítačem se pravděpodobně již nevleze. Hmotnost čítá 37.1 kg, což znamená, že pro bezproblémovou manipulaci a přenášení bude lepší, když si k sobě někoho pozvete. Na přední straně těla tiskárny je umístěný ovládací panel skládající se z monochromatického displeje, klasického ovládacího tlačítka se čtyřmi směry a nechybí ani alfanumerická klávesnice. Ovládací panel se používá dobře, rozvržení jednotlivých prvků je intuitivní, takže si na něho rychle zvyknete a nastavení a používání této tiskárny je tak příjemně jednoduché. Standardní výbava je velmi dobrá a dostanete například vstupní zásobník na 400 listů papíru, který jde ještě rozšířit, a to pomocí dalších dvou zásobníků, přičemž každý zvládne pojmout 530 listů papíru.

OKI C831n

Celková kapacita tiskárny tak může být až 1560 listů papíru, což by mělo bez problémů stačit i náročnějším zákazníkům. To samé se dá prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 75000 výtisků. Tiskárna bohužel postrádá automatický duplexer pro oboustranný tisk, který je ale k dispozici za příplatek. Konektivitu obstarává klasický USB port a také rozhraní Ethernet, což je v současnosti standard a uvítali bychom také přítomnost WiFi přijímače. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon a nejvíce problémů vám pravděpodobně způsobí nalezení vhodného místa. Poté stačí zapojit kabeláž, naplnit zásobník papírem a po instalaci do počítače se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce. Nyní se podíváme na rychlost tisku, která je velmi slušná a podle výrobce zvládne tato tiskárna tisknout rychlostí až 35 stránek za minutu (ppm). Tento údaj ale samozřejmě platí pouze pro základní tisk textu a při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací je již tiskárna výrazně pomalejší.

OKI C831n

Ale hodnota 7.9 ppm je pro kombinaci tisku velmi dobrá a v této kategorii tiskáren se jedná o jeden z těch rychlejších modelů. Kvalita tisku je docela slušná a nejvíce vynikne tisk textu. Při něm určitě oceníte dobré podání černé barvy a také nadprůměrnou ostrost. Mírné problémy nastávají pouze při tisku opravdu malého fontu, kdy je ostrost jednotlivých písmen již trochu horší. Celkově lze ale výsledky použít i pro náročnější účely. Kvalita tisku grafiky je na tom velmi dobře a jediné obtíže má tiskárna s vytisknutím dvou tenkých linek vedle sebe. Jinak je ale ostrost grafiky určitě nadprůměrná. Kvalita tisku fotografií je na tom už trochu hůř a hlavně při monochromatických fotografií si lze všimnout nedostatků v podobě horšího podání černé barvy a nedostatečné ostrosti. Ani barevné fotografie nepatří k těm nejlepším a výsledky občas postrádají detaily. Pro běžné používání je to dostatečné, ale pro nic serióznějšího se vytisknuté fotografie nehodí. Jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny jsou nízké provozní náklady, které patří v této kategorii k těm nejnižším.

OKI C831n

OKI C831n je povedená laserová tiskárna, která vynikne hlavně schopností tisknout ve velkém formátu (11 x 17), více než solidní rychlostí tisku a také velmi dobrou kvalitou tisku textu a grafiky. Kvalita tisku fotografií je už ale horší a ocenili bychom také přítomnost automatického duplexeru v základní výbavě. Jedna z nejlepších věcí na tomto modelu jsou nízké provozní náklady, které patří v této kategorii k těm úplně nejnižším.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI C831n


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.