Přeposlat VuPoint Photo Cube IPWF-P30-VP: kompaktní tiskárna pro mobilní tisk

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

VuPoint Photo Cube IPWF-P30-VP: kompaktní tiskárna pro mobilní tisk

24.07.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na velmi zajímavou kompaktní tiskárnu od společnosti VuPoint Solutions, která je přímo určena pro tisk ze smartphonů nebo tabletů. Model s označením Photo Cube IPWF-P30-VP patří mezi ty nejmenší tiskárny vůbec, takže pokud potřebujete tisknout na cestách, jedná se o přístroj přesně pro vás.

VuPoint Photo Cube IPWF-P30-VP: kompaktní tiskárna pro mobilní tisk

Jedná se o tiskárnu zaměřenou vyloženě na tisk fotografií, které jsou sice vcelku rozšířené, avšak mobilní fototiskárny až tak běžné nejsou. Tento model patří mezi nejmenší fototiskárny současnosti, kompletní rozměry těla tiskárny jsou 177.8 x 152.4 x 127 mm a hmotnost se zastavila na příjemné hodnotě 1.4 kg. Ano, je sice větší a těžší než spartphone nebo fotoaparát, které budete k úspěšnému tisku potřebovat, avšak rozměry jsou dostatečně kompaktní pro uložení i do menší pracovní tašky. Design tiskárny je velmi jednoduchý a je vidět, že se výrobce zaměřil hlavně na co nejlepší funkčnost a nejjednodušší použitelnost. Jak jsme se již zmínili, tato tiskárna je přímo určena pro mobilní tisk a majitele elektroniky od společnosti Apple určitě potěší, že na horní straně těla tiskárny se nachází konektor pro připojení iPhonu, takže tato tiskárna může fungovat také jako dokovací stanice. Tento konektor funguje s modely 3G, 3GS, 4, 4S a také s tablety iPad a iPad 2. Nejnovější iPhone 5 a novější iPady budete muset připojit přes USB rozhraní a to samé platí také pro smartphony s operačním systémem Android.

VuPoint Photo Cube IPWF-P30-VP: kompaktní tiskárna pro mobilní tisk

Tiskárna je ale osazena také WiFi přijímačem, takže můžete tisknout také bezdrátově. Bohužel, podpora rozhraní WiFi Direct zde není, takže se budete muset připojit složitěji přes přístupový bod. Je také škoda, že tiskárna vůbec neumí tisknout z počítače, protože neexistují žádné ovladače ani pro Windows, ani pro OS X a to by mohlo spoustu potencionálních zákazníků odradit. Když už jsme u těch nedostatků, tak musíme vytknout také absenci baterie, takže při tisku budete muset mít tiskárnu v elektrické zásuvce. To trochu kazí celkově výbornou mobilitu. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché, stačí ji pouze vyjmout z krabice a zapojit do elektrické sítě. Pak už stačí pouze připojit smartphone, tablet nebo fotoaparát a můžete se pustit do tisku. Pochválit musíme velmi pohodlnou a jednoduchou výměnu náplní, což je úkon, který vám zabere opravdu pouze chvilku. Nejjednodušší je tisknout fotografie z digitálního fotoaparátu. Stačí pouze spojit fotoaparát s tiskárnou pomocí rozhraní PictBridge a postupovat podle pokynů fotoaparátu.

VuPoint Photo Cube IPWF-P30-VP: kompaktní tiskárna pro mobilní tisk

Abyste mohli tisknout ze smartphonu nebo tabletu, budete si muset stáhnout samostatnou aplikaci. Ta funguje docela dobře, stačí si vybrat fotografii, kterou chcete vytisknout, připojit přístroj k tiskárně (přes USB, WiFi nebo dokovací konektor) a pak už si jenom počkáte na výsledek. Připojení přes WiFi a dokovací konektor je bezproblémové, avšak připojení přes USB konektor občas trochu zazlobilo a aplikace nebyla vždy schopná identifikovat tiskárnu. Pro vyřešení tohoto problému stačí vypnout a zapnout jak tiskárnu, tak smartphone / tablet. Co se týče samotného tisku, tak tiskárna umí pracovat s klasickým formátem 4x6, nicméně umožňuje také tisk panoramatických fotografií o rozměrech 4x6, 4x11 a 4x16. Rychlost tisku není nijak zázračná a panoramatickou fotku o rozměru 4x11 zvládla tiskárna za 2 minuty a 22 sekund. Největší formát 4x16 trvá tiskárně 3 minuty a 30 sekund. Kvalita tisku je spíše průměrná a na výsledcích si lze všimnout lehkých nedostatků. Nejpatrnější je ztráta detailů v tmavších oblastech fotografií a občas pokulhává také podání barev. Pro běžné domácí použití jsou výsledky dobré, ale nic víc nečekejte.

VuPoint Photo Cube IPWF-P30-VP: kompaktní tiskárna pro mobilní tisk

VuPoint Photo Cube IPWF-P30-VP je velmi zajímavá mobilní tiskárna, která zaujme kompaktními rozměry, dobrou funkčností a také možnosti tisknout panoramatické fotografie. Potěší také podpora tisku přímo z fotoaparátu a přítomnost WiFi rozhraní. Mezi nevýhody tohoto modelu patří hlavně nemožnost tisku z počítače a fakt, že tiskárnu budete muset mít neustále připojenou v elektrické síti, protože postrádá baterii. Kvalita tisku je spíše průměrná, nicméně pro domácí použité je výsledná kvalita dostatečná.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku VuPoint Photo Cube IPWF-P30-VP: kompaktní tiskárna pro mobilní tisk


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.