Přeposlat Memjet C6010: opravdu bleskově rychlá tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Memjet C6010: opravdu bleskově rychlá tiskárna

11.06.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na velmi zajímavou tiskárnu od společnosti Memjet, a to na model s označením C6010. Tato tiskárna patří ve své kategorii mezi ty nejdražší, ale nabízí opravdu fantastickou rychlost tisku, se kterou se takřka nikdo nemůže rovnat.

Memjet C6010: opravdu bleskově rychlá tiskárna

Jedná se o klasickou jednoúčelovou barevnou laserovou tiskárnu a jako taková je určená hlavně pro použití v kancelářích a pracovních skupinách. Dobrou práci samozřejmě odvede také v domácnosti, ale sem je možná až příliš drahá a zbytečně rychlá. Tento model zaujme na první pohled také svým trochu netradiční designem, jde proti proudu současné tiskařské produkce a určitě si ho s žádnou jinou tiskárnou nespletete. Co se týče velikosti, tak se jedná o středně velký model a rozměry těla této tiskárny se zastavily na hodnotách 541 x 457.2 x 264 mm. To znamená, že nalezení vhodného místa není žádný závažnější problém a pokud máte prostornější pracovní stůl, tiskárna se vleze bez větších problémů i na něj. Hmotnost čítající 12.7 kg znamená, že manipulaci a usazení zvládnete pohodlně sami, bez pomoci a tento model je podstatně lehčí, než většina konkurence. Velmi jednoduchý ovládací panel se nachází na horní straně těla tiskárny a skládá se z malého monochromatického displeje a šesti funkčních tlačítek. Po stránce ergonomie není ovládacímu panelu co vyčítat, je opravdu přehledný a nekomplikovaný, takže nastavení a ovládání tiskárny zvládnete bez jakýchkoliv problémů.

Memjet C6010: opravdu bleskově rychlá tiskárna

Ve standardní výbavě dostanete vstupní zásobník na 270 listů papíru (kapacita je rozdělena mezi 250 listů v hlavním zásobníku a 20 listů v multifunkčním), USB port pro spojení tiskárny s počítačem a rozhraní Ethernet pro připojení k internetu. Je trochu škoda, že ve výbavě schází automatický duplexer a možnost rozšíření vstupního zásobníku. Vzhledem k vysoké rychlosti tisku tento model vyloženě láká k tomu, aby byl v neustálé permanenci a zásobník s větší kapacitou by to výrazně usnadnil. Maximální měsíční výtěžnost čítá 60000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším zákazníkům. Ve výbavě chybí také rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu, avšak vzhledem k zaměření to není žádný velký nedostatek. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který vám zabere pouze chvilku, a určitě s ním nebudete mít žádné závažnější problémy. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, spojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. Instalace je rychlá, bezproblémová a ovladače dostanete na přiloženém CD. Nyní se podíváme na rychlost tisku, která je hlavní zbraní této tiskárny.

Memjet C6010: opravdu bleskově rychlá tiskárna

Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku pro text 60 stránek za minutu (ppm) a v reálném světě jsou výsledky ještě lepší. Při klasickém tisku textu zvládal tento model dosahovat rychlosti až 64.8 ppm, což je opravdu úctyhodné číslo, které je vysoko nad podobnou konkurencí. Podobně dobře je na tom také kombinovaný tisk textu, grafiky a prezentací. V tomto módu umí tiskárna pracovat rychlostí až 14.8 ppm, což je opět údaj nechávající konkurenci za sebou a mezi laserovými tiskárnami se jedná s přehledem o nejrychlejší model. Skvělá rychlost tisku pokračuje také u fotografií a barevné fotografie o rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 9 sekund. Kvalita tisku je vcelku solidní, ale už není tak výrazná, jako skvělá rychlost. Text je dostatečně ostrý, bez větších problémů čitelný i při použití malého fontu, avšak černá barva je spíše šedá a to celkový dojem trochu kazí. To samé platí také pro tisk grafiky a prezentací. I když jsou výsledky docela dobře použitelné takřka pro cokoliv, podání černé barvy je slabinou také zde. Kvalita tisku barevných fotografií je slušná a občas si lze všimnout lehce přesaturovaných barev, ale nejedná se o nic hrozného.

Memjet C6010: opravdu bleskově rychlá tiskárna

Memjet C6010 je velmi zajímavý počin, který boduje proti konkurenci hlavně vysokou rychlostí tisku. Ta je opravdu úžasná, a pokud chcete co nejrychlejší tiskárnu, lepší volba než tento model prostě není. Určitě potěší také relativně kompaktní rozměry, jednoduché ovládání a nízké provozní náklady. Co se týče negativ, tak standardní výbava je spíše horší a trochu pokulhává také zobrazení černé barvy při tisku. A pak je tu samozřejmě cena, která je se svými 1299 dolary podstatně vyšší, než u podobné konkurence.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Memjet C6010: opravdu bleskově rychlá tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.