HP


Přeposlat HP Officejet Pro 251dw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet Pro 251dw

09.05.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na novou tiskárnu Officejet Pro 251dw od společnosti HP, která je přímo určená pro použití v domácnostech a menších pracovních skupinách. Tento model potěší hlavně dobrou výbavou a kvalitním tiskem, avšak ani mu se nevyhnulo několik nedostatků.

HP Officejet Pro 251dw

Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou single tiskárnu, která umožňuje pouze tisk a tomu bylo také podřízeno vše. Po designové stránce se jedná o vcelku povedený model, tiskárna vypadá elegantně, stylově a určitě vám nebude hyzdit pracovní místnost. Co se týče rozměrů, tak ty jsou spíše větší a tato tiskárna měří 495.3 x 459.7 x 238.7 mm, což znamená, že pro umístění na stole to není zrovna nejideálnější přístroj a bude lepší, když najdete místo někde bokem. Manipulace je ale vcelku jednoduchá a bezproblémová. Velmi se nám zalíbil povedený ovládací panel, který se nachází na horní straně těla a skládá se z velkého dotykového panelu s displejem a senzorovými tlačítky. Ta reagují velmi dobře, díky čemuž je ovládání opravdu jednoduché a díky displeji také intuitivní. Na samotném displeji se zobrazují informace o nastavení tiskárny, stavu tisku a můžete si zde také prohlížet fotografie před tiskem, což je velmi praktické. Co se týče základní výbavy, tak ta je vcelku rozsáhlá a zahrnuje zásobník na 250 listů papíru, rozhraní USB, Ethernet, WiFi příjímač a samozřejmě nechybí ani automatický duplexer, který se stará o pohodlný oboustranný tisk.

HP Officejet Pro 251dw

Pokud by se vám zdál základní zásobník na 250 listů papíru jako nedostatečný, můžete si dopřát ještě jeden se stejnou kapacitou, takže celkově můžete používat až 500 listů papíru, což by mělo stačit i náročnějším zákazníkům. To samé se dá říct také o maximální měsíční výtěžnosti čítající 30000 výtisků. Jediné, co ve výbavě trochu schází, je rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Po stránce funkčnosti nemáme k této tiskárně žádné závažnější výtky, protože zvládá také tisk z cloudového úložiště a podporuje i mobilní tisk přes Apple AirPrint a HP ePrint. Uvedení do provozu je velmi jednoduché, stačí najít vhodné místo pro usazení, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Propojení s počítačem probíhá pomocí standardního portu USB 2.0 a tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů. Samotné ovladače dostanete na přiloženém CD, ale můžete si je samozřejmě také stáhnout z oficiálních stránek výrobce.

HP Officejet Pro 251dw

Rychlost tiskárny pro nás bylo velmi příjemné překvapení a v tomto ohledu dokáže Officejet Pro 251dw pokořit i podstatně dražší modely. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládla tato tiskárna pracovat velmi příjemnou rychlostí pohybující se okolo 6 stránek za minutu (ppm). Určitě potěší také rychlost tisku fotografií, přičemž standardní barevné fotografie o rozměru 4x6 palce se dočkáte za příjemných 49 sekund. Co už ale potěší méně, je samotná kvalita tisku fotografií. Výsledky spadají spíše do průměru, postrádají výraznější vykreslení detailů a občas trochu hapruje také podání barev. Úroveň ostrosti je vcelku slušná. To kvalita tisku textu a grafiky je na tom již podstatně lépe a v tomto ohledu tiskárna zase příjemně překvapí. Výsledky sice nejsou úplně srovnatelné s dražšími laserovými tiskárnami, ale v oblasti inkoustových modelů předvádí tato tiskárna opravdu skvělé výsledky. Výsledný text je bez problémů čitelný i při použití menšího fontu a potěší také dobrá ostrost jednotlivých písmen.

HP Officejet Pro 251dw

HP Officejet Pro 251dw je velmi povedená inkoustová tiskárna, která se nachází na pomezí používání v domácnosti a pracovní skupině. Ocenili jsme povedený design, dobrý ovládací panel a také opravdu příjemně rychlý tisk. Určitě potěší také vysoká kvalita tisku textu a grafiky. Mezi horší vlastnosti tohoto modelu patří hlavně ne úplně dobrá kvalita tisku fotografií, přičemž v této oblasti jsme očekávali výsledky podstatně lepší. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 5500 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Officejet Pro 251dw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.