Přeposlat Xerox Phaser 6600/DN

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 6600/DN

02.05.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na laserovou tiskárnu Xerox Phaser 6600/DN, která je určena hlavně pro použití v kancelářích a pracovních skupinách.

Xerox Phaser 6600/DN

Jedná se o klasickou laserovou barevnou single tiskárnu, takže vše je podřízeno hlavně kvalitnímu tisku a všemu okolo. Design tohoto modelu je docela povedený, díky kombinaci bílé a modré barvy je tiskárna atraktivní a určitě vám nebude hyzdit kancelář. Vzhledem k zaměření na pracovní skupiny určitě nepřekvapí trochu větší rozměry, které jsou 487.6 x 429.2 x 383.5 mm a hmotnost, která se zastavila na hodnotě 25.4 kg. To znamená, že při přenášení a manipulaci bude lepší, když si k sobě někoho pozvete, protože pro jednoho člověka to bude obtížné. Také příliš nepočítejte s usazením tiskárny na stůl, tam se zkrátka dost dobře nevejde a bude lepší, když se poohlédnete po místě někde v místnosti. Na levé horní straně těla tiskány se nachází velmi jednoduchý ovládací panel, který se skládá z malého monochromatického displeje a několika funkčních tlačítek. Ovládání prostřednictvím ovládacího panelu je velmi intuitivní a nekomplikované, přičemž si na něj určitě zvyknete během chvilky.

 

Xerox Phaser 6600/DN

Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 550 listů papíru, multifunkční zásobník na dalších 150 listů papíru a samozřejmě nechybí ani automatický duplexer, který se postará o pohodlný oboustranný tisk. Pokud by se vám zdála základní kapacita tiskárny jako nedostatečná, za příplatek je k dispozici ještě jeden zásobník na dalších 550 listů papíru. Celkově tedy dostanete kapacitu až 1250 listů papíru, což by mělo stačit i náročnějším zákazníkům a to samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 80000 výtisků. Pokud nezbytně nutně nepotřebujete automatický duplexer, můžete sáhnout po levnějším modelu Phaser 6600/N, který ho nemá. Konektivní výbava zahrnuje rozhraní USB a nechybí ani port Ethernet, který se stará o připojení tiskárny k internetu. Uvedení do provozu je docela jednoduché a nekomplikované, přičemž největší potíže vám pravděpodobně způsobí nalezení vhodného místa. Poté stačí naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce.

Xerox Phaser 6600/DN

Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce. Rychlost tisku spadá spíše do průměru, a i když není nejhorší, na trhu jsou i daleko rychlejší modely. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládl tento model pracovat rychlostí 4.6 stránky za minutu (ppm). Pro srovnání, konkurenční HP Officejet Pro X551dw umí až 9.2 ppm, což už je podstatný rozdíl. Rychlost tisku fotografií také není nejlepší a fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se dočkáte za 48 sekund. Kvalita tisku je na tom již podstatně lépe a nejvíce vynikne tisk textu, který spadá v této kategorii tiskáren k tomu nejlepšímu. Díky dobrému podání černé barvy jsou jednotlivá písmena dostatečně ostrá i při použití malého fontu a celkově je jejich čitelnost na velmi dobré úrovni. Dobrý je také tisk grafiky, přičemž výsledky lze bez problémů použít i pro náročnější účely, jako jsou například pracovní prezentace. Kvalita tisku fotografií je solidní, avšak nějaké zázračné výsledky neočekávejte a fotografie se hodí spíše pro méně náročné účely.

Xerox Phaser 6600/DN

Xerox Phaser 6600/DN je povedená laserová tiskárna určená do kanceláře, která vynikne hlavně jednoduchým ovládáním a velmi dobrou kvalitou tisku textu i grafiky. Určitě potěší také solidní základní výbava. Rychlost tisku spadá spíše do průměru a v této cenové kategorii lze bez problémů najít i rychlejší modely.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox Phaser 6600/DN


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.