Přeposlat Canon Pixma MX392

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX392

30.04.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na barevnou multifunkční tiskárnu Pixma MX392 od společnosti Canon, která je určená pro méně vytížené pracovní skupiny. Tento model zaujme hlavně solidní funkčností a příznivou pořizovací cenou.

Canon Pixma MX392

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna je sourozenec modelu Pixma MX372, se kterým sdílí spoustu vlastností i výbavy. Jsou to vlastně velmi podobné tiskárny, přičemž hlavní rozdíly jsou hlavně ve výsledných výtiscích, které jsou u této novinky nepatrně kvalitnější. Kromě klasického tisku umí tiskárna také kopírovat, skenovat a nechybí ani modul faxu, přičemž tento model zvládne fungovat také jako samostatná kopírka a fax. Po designové stránce se jedná o vcelku povedenou tiskárnu, která vypadá díky černým lesklým plastům dostatečně atraktivně a určitě potěší také docela kompaktními rozměry. Díky nim není problém najít pro tiskárnu vhodné místo na stole a dostatečně jednoduchá je také manipulace. Dominantou tiskárny je docela komplexní ovládací panel, který se nachází na její přední straně a který se skládá z malého LCD displeje a několika funkčních tlačítek. Ovládací panel je po ergonomické stránce navržený velmi dobře, takže s ovládáním a nastavením nejsou žádné problémy a určitě si na něj rychle zvyknete.

Canon Pixma MX392

 

Základní výbava je bohužel spíše slabší a zahrnuje vstupní zásobník na 100 listů papíru a USB port pro propojení tiskárny s počítačem. Vstupní zásobník by mohl být v trochu náročnějších pracovních skupinách limitem a to samé platí také pro nižší měsíční výtěžnost. Ve výbavě schází také automatický duplexer, rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a jakékoliv připojení k internetu, takže po stránce výbavy se jedná opravdu o základní model, který je určený spíše pro méně náročné uživatele. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který zvládnete během chvilky a který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem, zapojení náplní a po propojení s počítačem a následné instalaci můžete začít využívat všechno, co tento model nabízí. Samotná instalace je rychlá a nekomplikovaná, přičemž ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je samozřejmě také stáhnout z webu výrobce.

Canon Pixma MX392

Co se týče rychlosti tisku, tak ta je spíše horší a tento model spadá k těm pomalejším přístrojům. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládá tento model tisknout rychlostí 2 stránky za minutu (ppm), což není žádný zázrak a většina tiskáren v této cenové kategorii je rychlejší. Jen pro srovnání, model MX452 umí tisknout rychlostí 2.1 ppm a konkurenční Brother MFC-J430w dokonce rychlostí 4.3 ppm. Žádný zázrak se nekoná ani při tisku fotografií, přičemž klasickou fotografii o rozměru 4x6 palce zvládne tato tiskárna vytisknout za 2 minuty a 9 sekund. V této cenové kategorii zvládají tiskárny fotografie v průměru za minutu a půl, takže Pixma MX392 patří k těm pomalejším. Kvalita tisku je ale velmi slušná a dobrý je také tisk textu, při kterém vynikne dobré podání černé barvy a nadprůměrná ostrost. Díky ní je čitelnost bezproblémová i při použití menšího fontu. Kvalita tisku grafiky je více než slušná a spokojenost panovala také v oblasti tisku fotografií. Podání barev je velmi dobré a vynikne také nadprůměrná ostrost a dobrá úroveň detailů.

Canon Pixma MX392

 

Canon Pixma MX392 je slušná multifunkční tiskárna, která boduje hlavně nízkou pořizovací cenou, povedeným ovládacím panelem a kvalitním tiskem. Mezi horší vlastnosti tohoto modelu patří docela omezená výbava a také pomalý tisk. Pro méně náročné uživatele se ale jedná o dobrou volbu, která zvládne všechno důležité.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX392


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.