Přeposlat Canon Color imageClass MF8580Cdw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass MF8580Cdw

25.04.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon Color imageClass MF8580Cdw cílí hlavně na použití v kancelářích a menších pracovních skupinách a přesně tomu odpovídají také její specifikace a výbava. Co tedy dokáže tento model nabídnout?

Canon Color imageClass MF8580Cdw

Jedná se o barevnou laserovou multifunkční tiskárnu, která zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a v její výbavě nechybí ani jednotka faxu. Po designové stránce se jedná o vcelku povedený model, kombinace bílé a černé barvy je atraktivní a celkový vzhled tiskárny oživuje také přední ovládací panel. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 485.1 x 480 x 431.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 30.8 kg, takže manipulace není zrovna nejjednodušší a bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Na přední straně těla tiskárny se nachází vcelku komplexní ovládací panel, který se skládá ze sedmiřádkového barevného LCD displeje a několika funkčních tlačítek, přičemž nechybí ani alfanumerický panel. Po ergonomické stránce je ovládací panel navržený velmi dobře a ovládání i nastavení tiskárny je tak příjemně jednoduché a intuitivní. Přímo pod ovládacím panelem je pak umístěný přední USB port pro připojení flash disku. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 300 listů papíru (250 listů pojme standardní zásobník a dalších 50 listů multifunkční).

Canon Color imageClass MF8580Cdw

Kdyby vám to bylo málo, k dispozici je také další zásobník za příplatek, který dokáže pojmout 250 listů papíru. Maximální měsíční výtěžnost tiskárny čítá 40 000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším zákazníkům. Ve standardní výbavě nechybí ani automatický duplexer pro oboustranný tisk, což od takto zaměřené tiskárny tak nějak očekáváme. Je trochu škoda, že chybí rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem, zapojení náplní a po spojení s počítačem a následné instalaci můžete začít využívat všechno, co tento model nabízí. Propojení s počítačem obstarává standardní USB port a v konektivní výbavě nechybí ani rozhraní WiFi a port Ethernet. Samotná instalace je rychlá, bezproblémová a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů, přičemž ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je také stáhnout z oficiálního webu výrobce.

Canon Color imageClass MF8580Cdw

Rychlost tisku je na velmi dobré úrovni a v tomto ohledu patří tato tiskárna k těm rychlejším zástupcům své kategorie. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 21 stránek za minutu (ppm) pro klasický a 10 ppm pro oboustranný tisk, nicméně to jsou hodnoty platné pouze pro tisk klasického textu. Při kombinovaném tisku textu, prezentací a grafiky zvládla tato tiskárny rychlost 6 ppm při klasickém a 4.9 ppm při oboustranném tisku, což jsou pořád velmi dobré hodnoty. Kvalita tisku je velmi dobrá a nejvíce vynikne hlavně tisk textu, přičemž výsledky jsou vhodné i pro náročnější používání. Jednotlivá písmena jsou ostrá a bez problémů čitelná i při menším fontu, což je dáno hlavně dobrým zobrazením černé barvy. Kvalita tisku fotografií pak nijak zvlášť nevyniká, jsou na průměrné úrovni a občas jsou patrné ztráty detailů ve světlejších oblastech fotografií. Kvalita tisku grafiky je zcela jistě nadprůměrná a výsledné výtisky můžete bez problémů používat pro prezentace a podobné, náročnější účely.

Canon Color imageClass MF8580Cdw

Canon Color imageClass MF8580Cdw je povedená multifunkční tiskárna, která zaujme hlavně slušnou rychlostí tisku, dobrou výbavou a solidní kvalitou tisku grafiky i textu. Kvalita tisku fotografií je již trochu horší a výsledky občas postrádaly detaily.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color imageClass MF8580Cdw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.