Přeposlat Canon Pixma PRO-100

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma PRO-100

02.04.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na novou tiskárnu Pixma PRO-100 od společnosti Canon. Jedná se o barevnou inkoustovou tiskárnu zaměřenou hlavně na amatérské fotografy, kteří chtějí svůj koníček začít brát trochu vážněji.

Canon Pixma PRO-100

Tato tiskárna zvládne tisknout fotografie o rozměrech až 13 x 19 palců a to je samozřejmě také její stěžejní vlastnost. Cenovkou i výbavou se jedná o základní model v kategorii profesionálních tiskáren fotografií a tento model je osazený osmi oddělenými náplněmi. Navzdory tomu, že high-end přístroje v této kategorii jsou většinou osazeny 12 oddělenými náplněmi a je tak dražší je naplnit, náklady na jeden výtisk u tohoto modelu jsou nepatrně vyšší, než u dražších modelů (například Canon Pixma PRO-1). Po stránce designu se jedná o vcelku povedený přístroj a kombinace stříbrného těla a horní černé části je docela zajímavá. Ovládací panel je jednoduchost sama a skládá se pouze ze třech dedikovaných tlačítek, přičemž jedno slouží k zapnutí tiskárny, jedno ke spuštění tisku a to nejmenší je určeno pro zapnutí WiFi přijímače. Je trochu škoda, že tiskárna není osazena LCD displejem který by zobrazoval fotografie před tiskem a informace o stavu náplní se zobrazují v počítači, ze kterého budete tisknout.

Canon Pixma PRO-100

Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 690 x 386 x 218.4 mm, takže manipulace je docela bezproblémová a obtíže byste neměli mít ani s nalezením vhodného místa na stole. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, USB port, rozhraní Ethernet a nechybí ani WiFi přijímač pro bezdrátové připojení tiskárny k internetu. Určitě potěší také fakt, že tiskárna zvládne potisk CD, DVD a Bluray médií a je osazena rozhraním PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nenáročný úkon, který se skládá z nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem a po spojení tiskárny s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce, přičemž samotná instalace je rychlá a bezproblémová. Rychlost tisku sice není u tohoto typu tiskáren příliš důležitá, nicméně pořád platí, že čím rychlejší, tím lepší.

Canon Pixma PRO-100

Tento model zvládne vytisknout fotografii o standardním rozměru 4 x 6 palce za 1 minutu a 17 sekund, což je relativně slušný výsledek. Větší fotografii o rozměrech 8 x 10 palců zvládne tiskárna za 2 minuty a 1 sekundu a to je opět uspokojivý výsledek. Není to sice nejrychlejší tiskárna ve své kategorii (konkurenční Epson R2000 je rychlejší), ale je rychlejší, než její větší a dražší sourozenec v podobě modelu Pixma PRO-1. Tyto tiskárny si kvůli tisku textu samozřejmě nikdo nekupuje, nicméně je dobré vědět, že tisk textu zvládá tento model velmi dobře. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu. Kvalita tisku fotografií je, podle očekávání, velmi dobrá a tiskárna vyniká hlavě ve skvělém zobrazení barev. To platí také pro zobrazení černé barvy, které je nadprůměrné a v této kategorii tiskáren patří určitě k tomu lepšímu. Fotografie jsou ostré, nepostrádají detaily a celkově budou výsledky stačit i náročnějším zákazníkům.

Canon Pixma PRO-100

Canon Pixma PRO-100 je povedená tiskárna určená pro fotografy, kteří chtějí své výsledky tisknout i ve větším formátu. U tohoto modelu nás potěšila slušná rychlost tisku a také jeho dobrá kvalita. Výbava je slušná a určitě potěší také docela příznivá cena. Ta se na našem trhu pohybuje okolo 11 500 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma PRO-100


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.