Přeposlat Canon Pixma MX452 Wireless Office All-In-One

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX452 Wireless Office All-In-One

12.03.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na dostupnou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma MX452. Tato tiskárna je sice docela levná, avšak tváří se, že je zaměřená na použití v kancelářích.

Canon Pixma MX452 Wireless Office All-In-One

Tato multifunkční inkoustová tiskárna zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a je vybavena také faxem, přičemž může fungovat jako samostatná kopírka a fax. Jedna z dalších příjemných věcí je možnost skenovat přímo do USB flash disku (bohužel z něj ale nejde tisknout). Po stránce designu se jedná o standardní tiskárnu a její rozměry jsou vcelku kompaktní, takže nalezení vhodného místa na stole by neměl být žádný závažnější problém. Problémy byste neměli mít ani s manipulací, protože tiskárna je lehká. Na její horní straně se nachází jednoduchý ovládací panel, který se skládá z malého monochromatické displeje a několika funkčních tlačítek. Nechybí ani alfanumerická klávesnice a po stránce ergonomie nemáme k ovládacímu panelu žádné závažnější připomínky. Rychle si na něj zvyknete a ovládání a nastavení tiskárny je tak jednoduché a intuitivní. I když jsme se zmínili, že se jedná o tiskárnu zaměřenou na kancelářské použití, základní výbava obsahuje několik prvků, které se hodí spíše pro domácnost.

Canon Pixma MX452 Wireless Office All-In-One

Tím hlavním je vstupní zásobník, který pojme pouze 100 listů papíru a není žádná možnost ho dále rozšířit. To se pro náročné kancelářské potřeby příliš nehodí a odpovídá to spíše používání v domácnosti. Výbava je celkově trochu slabší a tiskárna postrádá například automatický duplexer nebo rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. O připojení k počítači se stará rozhraní USB a připojení k internetu obstará WiFi přijímač. Tiskárna bohužel není osazena rozhraním Ethernet, což je další věc, kterou byste mohli v kanceláři trochu postrádat. Uvedení do provozu je velmi jednoduché a stačí najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, naplnit zásobník papírem a po spojení tiskárny s počítačem a následné instalaci můžete využívat všechno, co tento model nabízí. Ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout z oficiálních stránek výrobce.

Canon Pixma MX452 Wireless Office All-In-One

Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje většinu dnes běžné používaných systémů a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačního systému MAC OS X od společnosti Apple. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, což je pravděpodobně jedna z největších slabin tohoto modelu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládne tiskárna pracovat rychlostí 2.1 stránky za minutu (ppm), což je opravdu slabé, a to dokonce i v této cenové kategorii. Většina konkurentů je rychlejších a není problém najít tiskárny, které jsou až dvakrát tak rychlé. Stejně špatně je na tom také tisk fotografií a jedné fotografie o klasickém rozměru 4x6 palce se dočkáte za nekonečné 2 minuty a 9 sekund. Kvalita tisku je na tom naštěstí lépe a například při tisku textu vám tiskárna nabídne příjemně ostrá písmena a dobré podání černé barvy. Slušný je také tisk grafiky a fotografií, přičemž v obou případech se můžete těšit na solidní ostrost a dobré detaily. Kopírka i skener jsou standardní a svou práci odvádějí dobře.

Canon Pixma MX452 Wireless Office All-In-One

Canon Pixma MX452 je povedená multifunkční tiskárna, která se sice tváří, že je určená pro použití v kanceláři, nicméně vzhledem k výbavě a výkonům se hodí spíše do domácnosti. Po stránce funkčnosti je vše v pořádku, tiskárna zvládne všechno, co budete potřebovat, ale je hodně pomalá a disponuje malým vstupním zásobníkem. Kvalita tisku je ale solidní a potěší také možnost používat tiskárnu jako samostatný fax a kopírku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX452 Wireless Office All-In-One


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.