Přeposlat Canon Color imageClass LBP7780cdn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass LBP7780cdn

07.03.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické laserové tiskárny jsou sice mírně upozaděny na úkor multifunkčních přístrojů, avšak své místo na trhu samozřejmě pořád mají. V dnešní recenzi se na jednu takovou barevnou laserovou tiskárnu podíváme trochu podrobněji.

Canon Color imageClass LBP7780cdn

Jedná se o model s označením Color imageClass LBP7780cdn, který pochází od společnosti Canon a tato tiskárna je určena převážně pro použití ve středně vytížených kancelářích nebo pracovních skupinách. Po stránce designu se jedná o klasickou laserovou kancelářskou tiskárnu, takže je to ne úplně skladná kostka s lehce zaoblenými hranami. Tělo tiskárny je celé bílé a pouze horní část s ovládacím panelem je černá. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 530.86 x 518.16 x 401.3 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 35.3 kg, takže pro pohodlné přenesení budete potřebovat dalšího člověka. Problémy byste mohli mít také s nalezením vhodného místa, protože na stůl se tiskárna určitě nevleze. Na horní straně těla tiskárny se nachází docela jednoduchý ovládací panel, který se skládá z pětiřádkového monochromatického displeje a několika dedikovaných tlačítek. Po stránce ergonomie nemáme k ovládacímu panelu vůbec žádné připomínky, je přehledný a ovládání i nastavení je tak vcelku intuitivní.

Canon Color imageClass LBP7780cdn

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 600 listů papíru (rozdělený mezi 500 listů hlavního a 100 listů multifunkčního zásobníku) a možné je samozřejmě také dodatečné rozšíření. K základnímu zásobníku můžete dokoupit ještě jeden s kapacitou dalších 500 listů, takže ve finále může tato tiskárna nést až 1100 listů papíru, což by mělo stačit i pro náročnější klientelu. Doporučená měsíční výtěžnost činí 7000 výtisků. V základu dostanete také automatický duplexer pro oboustranný tisk a přední USB port, který vám umožní tisk prostřednictvím USB flash disku (podpora formátů PDF, JPEG, TIFF a XPS). Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a tiskárna podporuje také mobilní tisk z operačního systému iOS. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý úkon a největší problém budete mít pravděpodobně s nalezením vhodného místa. Poté stačí tiskárnu spojit s počítačem, naplnit zásobník papírem, nainstalovat a můžete se pustit do práce. Ovladače pro tiskárnu dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce a samotná instalace je rychlá a bezproblémová.

Canon Color imageClass LBP7780cdn

Rychlost tisku je jedna z nejsilnějších zbraní tohoto modelu a výrobce uvádí maximální rychlost 26 stránek za minutu (ppm), což platí pro klasický tisk textu. Při kombinovaném tisku grafiky, textu a prezentací zvládne tiskárna pracovat rychlostí 9.8 ppm při klasickém, jednostránkovém tisku. Při oboustranném tisku pomocí automatického duplexeru vykazuje tiskárna rychlost okolo 7.6 ppm, což je pořád velmi dobrý výsledek. Konkurence v této cenové hladině vykazuje výsledky podobné. Kvalita tisku je solidní a pohybuje se tak nějak v průměru, zkrátka nenadchne, ale ani neurazí. Nejkvalitnější je zcela jistě tisk textu, při kterém určitě oceníte solidní ostrost a výtečnou čitelnost i při použití menšího fontu. Výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější účely. Kvalita tisku fotografií je už trochu horší a i když ostrost je slušná, výsledky vykazovaly horší míru detailů a v některých oblastech také ne úplně dobré podání barev. Tisk grafiky je průměrný, nicméně dá se použít pro většinu běžných úkolů.

Canon Color imageClass LBP7780cdn

Canon Color imageClass LBP7780cdn je velmi dobrá laserová tiskárna, která je zaměřena hlavně na kancelářské použití, čemuž odpovídá jak její výbava, tak výkony. Potěší hlavně dobrá rychlost tisku a přítomnost předního USB portu, který vám umožní tisknout z flash disku. Mezi horší vlastnosti tohoto modelu patří pouze průměrná kvalita tisku, který nevyniká takřka v žádném ohledu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color imageClass LBP7780cdn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.