HP


Přeposlat HP LaserJet Pro 200 color MFP M276nw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro 200 color MFP M276nw

28.02.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na laserovou multifunkční tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením LaserJet Pro 200 color MFP M276nw. Tato tiskárna zaujme hlavně dobrou funkčností, avšak ani jí se nevyhnulo několik chybek.

HP LaserJet Pro 200 color MFP M276nw

Tento multifunkční barevný model zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v jeho výbavě nechybí ani modul faxu, takže v tomto ohledu cílí i na náročnější klientelu nebo kanceláře. Na druhou stranu, ve výbavě se nachází několik nedostatků, které tiskárnu odsunují spíše k domácímu použití. Na výbavu se ale podíváme až později a začneme designem. Ten je docela povedený a i když se jedná o klasickou multifunkční laserovou tiskárnu, není to nějak ošklivý přístroj, který byste se styděli mít v kanceláři. Kompletní rozměry tiskárny jsou 475 x 449.6 x 414 mm, takže to opravdu není žádný drobek a s nalezením vhodného místa byste tak mohli mít možná trochu potíže. Hmotnost pohybující se okolo 23.5 kg také není z nejnižších, takže manipulace není zrovna jednoduchá a bude lepší, když vám při přenášení někdo pomůže. Základní výbava zahrnuje vstupní zásobník na 150 listů papíru, což by mělo pro domácí použití stačit, avšak pro kancelářské účely by mohla být tato kapacita nedostatečná. Od použití v kanceláři odrazuje také absence automatického duplexeru pro oboustranný tisk, což je věc, která by při větším vytížení prostě chybět neměla.

HP LaserJet Pro 200 color MFP M276nw

Ve výbavě schází také rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu a co se týče konektivity, tak tu zastřešuje rozhraní USB, Ethernet a nechybí ani WiFi přijímač pro bezdrátové připojení k internetu. Ještě bychom měli zmínit maximální měsíční výtěžnost, která činí 30 000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším zákazníkům. Na přední straně těla tiskárny se nachází barevný dotykový LCD displej s úhlopříčkou 3.5 palce, díky kterému je ovládání a nastavení tiskárny opravdu jednoduché, rychlé a intuitivní. Po stránce funkčnosti nemáme k tomuto modelu žádné závažnější výhrady a tiskárna zvládne fungovat jako samostatná kopírka nebo fax, umí tisknout z a skenovat do USB flash disku a podporuje také množství aplikací pro online tisk. Uvedení do provozu je docela jednoduché a stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, spojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci můžete využívat všechno, co tento model nabízí.

HP LaserJet Pro 200 color MFP M276nw

Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce. Po stránce rychlosti tisku se nejedná o žádnou hvězdu a tiskárna zvládla při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací pracovat rychlostí 3.3 stránky za minutu (ppm). To opravdu není žádná sláva a konkurenti v této kategorii jsou většinou podstatně rychlejší. Kvalita tisku je už ale podstatně lepší a vynikne hlavně povedený tisk textu. Při něm si lze všimnout nadprůměrné ostrosti a dobrého zobrazení černé barvy, z čehož plyne pohodlná čitelnost i při použití menšího fontu. Výsledky můžete bez obav použít i pro náročnější a profesionálnější účely, jako je třeba nějaká publikace. Kvalita tisku grafiky je na tom také dobře a povedených výsledků se dočkáte i v případě tisku barevných fotografií. Podání barev je dobré, úroveň detailů také a vynikne i vysoká úroveň ostrosti. Skener i kopírka odváděly svou práci dobře a nikterak nevybočovaly ze standardu této kategorie tiskáren.

HP LaserJet Pro 200 color MFP M276nw

HP LaserJet Pro 200 color MFP M276nw je slušná multifunkční tiskárna, která sice evokuje použití v kanceláři, avšak kvůli několika nedostatkům ve výbavě se hodí spíše pro domácí použití. Vstupní zásobník není příliš objemný a v kanceláři by vám citelně chyběl také automatický duplexer. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří kvalitní tisk a dobrá konektivní výbava.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro 200 color MFP M276nw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.