Přeposlat Canon Pixma MG5420 Wireless Photo All-In-One Printer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG5420 Wireless Photo All-In-One Printer

26.02.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na novou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma MG5420. Tato tiskárna chce zaujmout hlavně příznivou cenovkou a slušnými schopnostmi.

Canon Pixma MG5420 Wireless Photo All-In-One Printer

Jedná se o barevnou inkoustovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Fax se ve výbavě nenachází, takže tento model cílí hlavně na domácnosti a méně náročné pracovní skupiny, které fax oželí. Po designové stránce je tato tiskárna vcelku povedená, vypadá elegantně a lesklé černé plasty jí dodávají na stylovosti, nicméně ty jsou trochu náchylnější na ulpívání otisků prstů a podobných nečistot. Co se týče rozměrů, tak tiskárna je docela kompaktní a s nalezením vhodného místa na stole tak nebudete mít žádné závažnější potíže. Obtížná nebude ani manipulace, protože se nejedná o vcelku lehký přístroj. Po stránce funkčnosti se jedná o solidní model a nabídne například skenování přímo na paměťovou kartu, tisk z paměťové karty a tiskárna umí také potisk CD/DVD médií. Na horní straně těla se nachází vcelku jednoduchý ovládací panel, který se skládá z 3 palcového barevného displeje a několika funkčních tlačítek. Po stránce ergonomie není ovládacímu panelu moc co vytknout a je snadné se v něm zorientovat, takže ovládání i nastavení je intuitivné a rychlé.

Canon Pixma MG5420 Wireless Photo All-In-One Printer

Barevný displej zobrazuje možnosti nastavení a můžete si na něm také prohlížet fotografie před tiskem. Standardní výbava zahrnuje vstupní zásobník na 125 listů papíru, zásobník na 20 listů fotopapíru o rozměru 4x6 palců a nechybí ani automatický duplexer pro oboustranný tisk. Tiskárna je osazena také čtečkou paměťových karet a rozhraním PictBridge, které slouží k přímému tisku fotografií z fotoaparátu. Konektivní výbava zahrnuje USB port a WiFi přijímač, rozhraní Ethernet ve výbavě bohužel schází. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý úkon, který jde zvládnout během chvilky. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po spojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Tiskárna může fungovat také bez propojení s počítačem, a to jako samostatná kopírka. Ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je samozřejmě také stáhnout z oficiálního webu výrobce.

Canon Pixma MG5420 Wireless Photo All-In-One Printer

Rychlost tisku není zrovna nejsilnější zbraní tohoto modelu, nicméně to není tak špatné, aby s toho byl nějaký závažnější problém. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací zvládla tiskárna tisknout rychlostí 2.5 stránky za minutu (ppm). Konkurence v této cenové kategorii je většinou rychlejší, nicméně v porovnání se svým sourozencem v podobě modelu MG4220 je novinka nepatrně rychlejší. Barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palců se dočkáte za 1 minutu a 4 sekundy, což je vcelku slušný výsledek patřící mezi ty lepší. Co ale tato tiskárna ztrácí na rychlost tisku, to dohání na jeho kvalitě. Hlavně kvalita tisku fotografií je na špičkové úrovni a v této cenové kategorii se můžete těšit na jedny z nejlepších výsledků. Fotografie jsou příjemně ostré, plné detailů a dobré je také podání barev, a to včetně černé. Kvalita tisku textu je neméně dobrá a i když se nemůže úplně srovnávat s laserovou konkurencí, mezi inkoustovými tiskárnami patří mezi to nejlepší. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá a výsledky můžete bez problémů použít i pro náročnější účely.

Canon Pixma MG5420 Wireless Photo All-In-One Printer

Canon Pixma MG5420 je povedená multifunkční tiskárna, která cílí hlavně na domácnosti a tomu odpovídají také její schopnosti. Ve výbavě například schází fax a rozhraní Ethernet, ale jinak dostanete všechno podstatné. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří skvělá kvalita tisku textu i fotografií a potěšila nás také možnost potisku CD/DVD.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG5420 Wireless Photo All-In-One Printer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.