HP


Přeposlat HP Officejet Pro X551dw Printer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet Pro X551dw Printer

21.02.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na povedenou inkoustovou tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením Officejet Pro X551dw Printer. Tato tiskárna vyniká hlavně rozsáhlou výbavou a výtečnou rychlostí tisku.

HP Officejet Pro X551dw Printer

Jedná se o inkoustovou barevnou single tiskárnu, nicméně její výkony a také vzhled spíše připomínají laserové modely. Tento model je zaměřený hlavně na středně vytížené kanceláře a pracovní skupiny, čemuž odpovídá jak jeho výbava, tak výkony. Rozměry těla tiskárny jsou 517 x 399 x 414 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 17.1 kg, takže se sice nejedná o nejmenší model, nicméně nalezení vhodného místa na stole by nemělo být nikterak problémové. Obtížná určitě nebude ani manipulace a přenášení. Design této tiskárny je vcelku povedený a zaujal nás hlavně ovládací panel, který se nachází na horní straně těla. LCD displej sloužící k ovládání je samozřejmě dotykový a disponuje úhlopříčkou 4.3 palce, takže vypadá jako klasický smartphone. Kromě klasického ovládání a nastavení si můžete na displeji prohlédnout také fotografie před tiskem. Po ergonomické stránce není ovládacímu panelu co vytýkat a dobrá je také jeho odezva, takže ovladatelnost je výborná. Nyní se podíváme na základní výbavu, která je velmi dobrá a jedná se o jednu z nejsilnějších zbraní tohoto přístroje.

HP Officejet Pro X551dw Printer

Dostanete vstupní zásobník na 500+50 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a co se týče konektivity, tak tu zastřeší rozhraní USB, WiFi a nechybí ani Ethernet. Pohodlný tisk fotografií z digitálního fotoaparátu obstará rozhraní PictBridge. Maximální měsíční výtěžnost této tiskárny je 75 000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším klientům, a pokud by se vám zdál základní zásobník jako nedostatečný, můžete ho rozšířit o další zásobník na 500 listů papíru. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduchý úkon, který vám zabere pouze několik málo okamžiků. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po spojení tiskárny s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce a tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systému (Windows XP / Vista / 7 / 8, MAC OS X).

HP Officejet Pro X551dw Printer

Nyní se přesuneme k rychlosti tisku, což je další věc, ve které tento model vyniká. Výrobce uvádí maximální rychlost tisku 42 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický i barevný tisk, nicméně to platí pouze pro text. Při kombinovaném tisku textu, grafiky, grafů a různých prezentací zvládne tiskárna 9.2 ppm, což je velmi dobrý výsledek patřící v této kategorii k těm nejlepším. Výtečná je také rychlost tisku fotografií, přičemž jeden výtisk o klasickém rozměru 4x6 palců trvá v průměru 26 sekund. Kvalita tisku textu patří určitě k nadprůměru a v několika ohledech, třeba v ostrosti, se výsledky můžou velmi dobře rovnat i s laserovými tiskárnami. Čitelnost je skvělá i při použití malého fontu a naše jediná výtka směřuje k trochu horší černé barvě, kvůli které občas vypadají písmenka jako šedá. Kvalita tisku fotografií je špičková a výsledky nepostrádají ostrost, vysokou míru detailů a také věrné podání barev. Výborně funguje také technologie PageWide, která se stará o tisk s pouze minimálními okraji.

HP Officejet Pro X551dw Printer

HP Officejet Pro X551dw Printer je výborná inkoustová tiskárna, která potěší hlavně nadprůměrnou výbavou, dobrými výkony a také skvělými výsledky. Kvalita tisku je nadprůměrná a jedinou pihou na kráse tisku je občas trochu horší podání černé barvy. Určitě potěší také relativně nízké provozní náklady a povedený dotykový ovládací panel.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Officejet Pro X551dw Printer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.