HP


Přeposlat HP LaserJet Pro 200 color M251nw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro 200 color M251nw

07.02.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi trochu podrobněji prozkoumáme barevnou laserovou tiskárnu HP LaserJet Pro 200 color M251nw, která cílí hlavně na domácí použití. Dá se samozřejmě využít také ve vytíženějších kancelářích nebo pracovních skupinách, nicméně v tomto případě můžete narazit na pár limitů.

HP LaserJet Pro 200 color M251nw

Jedná se o klasickou barevnou laserovou tiskárnu, která zvládne pouze tisk, takže je určena hlavně méně náročným zákazníkům, kteří by všechny funkce multifunkční tiskárny nevyužili. Po stránce designu se jedná o klasickou laserovou tiskárnu a vzhled pravděpodobně příliš rozebírat nemusíme. O mírné ozvláštnění designu se postaral pouze dotykový LCD displej. Trochu nás zklamaly rozměry těla tiskárny, které je docela dost velké a určitě se nejedná o model, který byste chtěli mít usazený na svém pracovním stole. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 452.1 x 403.8 x 264.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 18.7 kg. Manipulace tak opravdu není jednoduchá a bude lepší, když si k sobě při přenášení někoho pozvete. Ovládací panel se skládá z dotykového LCD displeje, který je umístěný na horní straně těla a jedná se o velmi povedené řešení. Displej je dobře po ruce a ovládání a nastavení tiskárny je tak pohodlné, rychlé a jednoduché. Na displeji si můžete také zobrazit fotografie před jejich vytisknutím.

HP LaserJet Pro 200 color M251nw

Pokud vzhledem k rozměrům očekáváte nějakou skvělou kapacitu zásobníku na papír, tak budete zklamáni, protože vstupní zásobník pojme pouze 150 listů papíru. To opravdu není žádná sláva a tiskárna není vybavena ani automatickým duplexerem pro oboustranný tisk, takže v ohledu výbavy za svou konkurencí nepatrně ztrácí. Maximální měsíční výtěžnost 30 000 výtisků je slušná a měla by stačit i náročnějším zákazníkům. Konektivní výbava zahrnuje klasiku v podobě USB portu, WiFi přijímače a nechybí ani rozhraní Ethernet. Tiskárna vám umožní tisknout také přímo z USB flash disku a disponuje i technologií WiFi direct pro rychlé a jednoduché připojení smartphonu nebo tabletu. Tento model podporuje také tisk prostřednictvím Apple AirPrint. Uvedení do provozu je docela jednoduché a nejobtížnější tak pravděpodobně bude najít pro tiskárnu vhodné místo. Poté stačí osadit náplně, zapojit tiskárnu do sítě, naplnit zásobník papírem a po spojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce.

HP LaserJet Pro 200 color M251nw

Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout přímo z webu výrobce. Nyní se podíváme na rychlost tisku, která patří k nejsilnějším zbraním tohoto modelu. Výrobce uvádí maximální rychlost 14 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický i barevný tisk, nicméně to je hodnota platná pro jednoduchý tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky, grafů a různých prezentací zvládne tiskárna rychlost 5.1 ppm, což je pořád velmi slušný výsledek. Kvalita tisku textu je výborná a bez problémů se zařadí na špičku této kategorie tiskáren. Jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu, jsou příjemně ostrá a ocenili jsme také skvělé zobrazení černé barvy. Výsledky jsou vhodné prakticky pro jakékoliv, i náročnější použití. Kvalita tisku grafiky už je trochu horší a to samé se dá prohlásit také o fotografiích. Pro marketingové materiály je kvalita dostatečná, nicméně pro nějaké náročnější používání se příliš nehodí.

HP LaserJet Pro 200 color M251nw

HP LaserJet Pro 200 color M251nw je povedená laserová tiskárna, která boduje hlavně špičkovou kvalitou tisku textu, dobrou rychlostí a rozsáhlou konektivní výbavou. Klasická výbava ale už tak dobrá není a zásobník papíru má příliš malou kapacitu. Náročnější uživatelé určitě nebudou nadšeni ani z absence automatického duplexeru. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 6900 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro 200 color M251nw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.