Přeposlat Canon imageClass D530

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass D530

22.01.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na docela zajímavý přístroj od společnosti Canon, a to na multifunkční kopírku s označením imageClass D530. Tento model je zaměřený hlavně na co nejkvalitnější kopírování, ale zvládne také tisknout a skenovat.

Canon imageClass D530

Je trochu zvláštní, že výrobce tento model označuje jako multifunkční kopírku a ne multifunkční tiskárnu, což je o poznání zažitější označení. Na druhou stranu, klidně ho tak označovat můžeme, protože se jedná prakticky o totéž. Hlavním rozdílem proti klasickým multifunkčním tiskárnám je ten, že tento model má na ovládacím panelu dedikovaná tlačítka pro různé možnosti kopírování, takže je tento úkon jednodušší. Po stránce velikosti se jedná o vcelku rozměrný přístroj, jeho kompletní rozměry jsou 436.9 x 391.1 x 304.8 mm a hmotnost i s náplní se zastavila na čísle 12.2 kg. To znamená, že pracovní stůl není zrovna ideální místo pro usazení tiskárny a jednoduchá není ani manipulace a přenášení. Design je docela jednoduchý a v bílé barvě vypadá tiskárna příjemně elegantně a stylově. Její horní straně dominuje rozměrný ovládací panel, který se skládá ze spousty funkčních tlačítek a nechybí ani pětiřádkový LCD displej, na kterém se zobrazuje nastavení. Ovládací panel je osazený také alfanumerickou klávesnicí, která vám bude sloužit hlavně při volení počtu kopií.

Canon imageClass D530

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru a multifunkční zásobník, což by mělo bez větších problémů stačit méně a středně vytíženým kancelářím nebo pracovním skupinám. Maximální měsíční výtěžnost je 10000 výtisků, což je opět dostatek, nicméně pro velmi náročné klienty to pravděpodobně stačit nebude. Další výbava zahrnuje rozhraní USB pro spojení tiskárny s počítačem a automatický duplexer pro oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak komplikovaný úkon a zabere vám jenom chvilku. Stačí najít vhodné místo, propojit tiskárnu s počítačem, naplnit zásobník papírem a po instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na CD spolu s tiskárnou, nicméně si je samozřejmě můžete stáhnout také z webu výrobce, a co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů, jako jsou Windows XP / Vista / 7 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému MAC OS X.

Canon imageClass D530

Samotná instalace je rychlá, jednoduchá a naprosto bezproblémová. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a určitě se jedná o jednu z nejlepších vlastností tohoto modelu. Výrobce uvádí rychlost tisku 16 stránek za minutu (ppm) při oboustranném a 26 ppm při klasickém tisku na jednu stranu. Při kombinovaném tisku textu a grafiky zvládla tiskárna 10.1 ppm při oboustranném a 12ppm při jednoduchém tisku, což jsou pořád velmi dobré hodnoty spadající do nadprůměru. Kvalita tisku je typická pro laserovou tiskárnu, takže se můžete těšit na výborný tisk textu, slušný tisk grafiky a standardní tisk fotografií. Při tisku textu nejvíce vynikne hlavně skvělé zobrazení černé barvy, výborná ostrost jednotlivých písmen a dobrá čitelnost i při použití malého fontu. U fotografií už zobrazení černí barvy trochu pokulhávalo a lze si všimnout určitého zesvětlení. Kopírka odváděla svou práci na výbornou, výsledná kvalita je opravdu dobrá a to samé platí také pro skener.

Canon imageClass D530

Canon imageClass D530 je povedená multifunkční tiskárna, která, ač je zaměřena hlavně na kopírovací funkce, bez problémů obstojí i v ostatních disciplínách. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří rychlý tisk a výborná kvalita tisku textu. Kvalita tisku fotografií je spíše horší a ocenili bychom také lepší konektivní výbavu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass D530


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.