Přeposlat Canon Pixma MG6320

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG6320

03.01.2013 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na novou multifunkční barevnou tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma MG6320. Jedná se o přístroj určený hlavně pro domácí použití, čemuž odpovídají jak specifikace, tak cena.

Canon Pixma MG6320

Tato barevná inkoustová multifunkční tiskárna zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a umí také fungovat jako samostatná kopírka. Fax se ve výbavě nenachází, nicméně vzhledem k zaměření primárně na domácnost to samozřejmě žádný nedostatek není. Na první pohled nás zaujal vcelku elegantní a stylový design, který kombinuje lesklý černý povrch, zajímavé křivky a rozměrný ovládací panel s LCD displejem. Co se týče velikosti, tak tato tiskárna disponuje rozměry 467.36 x 370.84 x 149.86 mm a její hmotnost je 8.3 kg, což z tohoto modelu dělá relativně kompaktní přístroj. S nalezením vhodného místa na stole by tak neměl být žádný závažnější problém a jednoduchá je také manipulace. Dominantou tiskárny je vcelku jednoduchý ovládací panel, který je doplněný dotykovým barevným LCD displejem s úhlopříčkou 3.5 palce. Ten slouží k nastavení tiskárny a můžete si na něm také prohlížet fotografie před tiskem. Celkově se ovládací panel používá velmi dobře, je intuitivně navržený a nezaznamenali jsme s ním žádné potíže.

Canon Pixma MG6320

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 125 listů papíru, zásobník na 25 listů fotopapíru a nechybí ani vestavěný automatický duplexer pro oboustranný tisk. I když jsou v této kategorii tiskárny i s objemnějšími zásobníky, 125 listů je pro použití v domácnosti relativně dostatečné. Další prvky výbavy jsou rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu, čtečka paměťových karet, USB port, WiFi přijímač a na těle najdeme také Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je snadné a jedná se o operaci, kterou lze zvládnout během chvilky. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, připojit tiskárnu do sítě a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete stáhnout z webu výrobce a samotná instalace je rychlá a bezproblémová. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systému a při tomto testu byl využit systém Windows Vista. Nyní se podíváme na rychlost tisku, což je jedna z věcí, která se příliš nepovedla.

Canon Pixma MG6320

Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací zvládl tento model tisknout rychlostí okolo 2.4 stránky za minutu (ppm), což je vcelku podprůměrný výsledek. V této kategorii tiskáren najdete docela dost rychlejších modelů, takže pokud je pro vás hlavní prioritou rychlost tisku, jste na špatné adrese. S kvalitou tisku je to naštěstí již mnohem lepší a nejvíce vynikne tisk barevných fotografií, jehož kvalita je opravdu výborná. Skvělé je jak podání barev, tak ostrost a ocenili jsme i vysokou úroveň detailů. Text je na tom s kvalitou již trochu hůře, nicméně v rámci této kategorie zvládá tiskárna produkovat nadprůměrné výsledky vhodné i pro náročnější použití. U tisku bychom rádi zmínili také fakt, že tiskárna umí tisknout prostřednictvím Pixma Cloud Link a Google Cloud Print, takže na své si přijdou i náročnější uživatelé. Kopírka i skener odváděly svou práci dobře a všechno zvládaly s přehledem.

Canon Pixma MG6320

Canon Pixma MG6320 je povedená multifunkční tiskárna, kterou ocení hlavně uživatelé, co vyžadují vysokou kvalitu tisku fotografií. Výsledky jsou opravdu skvělé a nemusely by se za ně stydět ani dražší přístroje. Kvalita tisku textu je také solidní a jediné, co se trochu nepovedlo, je rychlost. Ta není nějak extra zázračná a spadá spíše do podprůměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MG6320


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.