Přeposlat Canon imageClass MF4880dw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF4880dw

18.12.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na multifunkční monochromatickou laserovou tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením imageClass MF4880dw. Tento přístroj zaujme hlavně velmi rychlým tiskem a také solidní výbavou.

Canon imageClass MF4880dw

Tato tiskárna je určená pro střední a menší kanceláře a kromě tisku zvládne také kopírovat, skenovat a v její výbavě samozřejmě nechybí ani fax. Design tohoto modelu je docela příjemný, na čemž má podíl hlavně dvoubarevné tělo, přičemž přední část je vyvedena v barvě černé a horní v barvě bílé. Po stránce rozměrů se jedná o standardní tiskárnu a její kompletní rozměry činí 431.8 x 391 x 360.6 mm. To znamená, že pro umístění na stůl je tato tiskárna příliš velká, nicméně nalezení vhodného místa v kanceláři, a to i menší, by neměl být žádný závažnější problém. Dominantu tiskárny tvoří velký sklápěcí ovládací panel, který se skládá z monochromatického LCD displej, několika funkčních tlačítek a samozřejmě nechybí ani alfanumerická klávesnice. Ovládací panel je komplexní, po ergonomické stránce je dobře navržený a neměli jsme s ním žádné závažnější problémy. Nyní se přesuneme k základní výbavě, která je vcelku rozsáhlá a zahrnuje věci jako rozhraní USB, WiFi, Ethernet a samozřejmě nechybí ani automatický duplexer pro oboustranný tisk, což je něco, co u kancelářské tiskárny tak nějak očekáváme.

Canon imageClass MF4880dw

Vstupní zásobník pojme 251 listů papíru a maximální měsíční výtěžnost může být až 10 000 výtisků, což by mělo stačit i náročnější klientele. Pokud nám něco ve výbavě chybělo, tak bylo rozhraní Wi-Fi Direct, které slouží k jednoduchému propojení tiskárny s tabletem nebo smartphonem pomocí WiFi sítě. Jedná se o užitečnou věc, která je v kanceláři určitě využitelná. Uvedení tiskárny do provozu je standardní a nikterak komplikovaný úkon, který vám příliš času nezabere a není ani nějak moc obtížný. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do sítě a po propojení s počítačem můžete začít využívat všechno, co tento model nabízí. Ovladače pro tiskárnu dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete také stáhnout z webu výrobce. Nyní se podíváme na rychlost tisku, což je jedna z nejlepších vlastností této tiskárny. Při oboustranném tisku se rychlost pohybuje okolo 16 stránek za minutu (ppm) a po přepnutí do jednoduchého tisku je tento model schopný zvládnout až 26 ppm.

Canon imageClass MF4880dw

Tyto hodnoty platí pro jednoduchý tisk textu, jakmile přidáte grafy a podobné věci, rychlost se nepatrně sníží. I tak ale zvládne tiskárna 9.6 ppm při oboustranném a 12.5 ppm při jednoduchém tisku, což jsou velmi dobré hodnoty patřící v této kategorii tiskáren mezi ty nejlepší. Co se týče kvality tisku, tak proti ní jsme neměli žádné závažnější výhrady a vynikne hlavně velmi dobrá kvalita tisku textu. Jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá, zobrazení černé barvy je nadprůměrné a celkově je text dobře čitelný i při použití menšího fontu. Výsledky jsou bez problémů použitelné i pro náročnější účely a to samé platí také pro tisk grafiky. Opět vynikne dobré zobrazení černé barvy a nadprůměrná ostrost. Kvalita tisku fotografií je standardní a z průměru nijak nevyniká. Skener i kopírka odvádějí svou práci na jedničku a předvádějí velmi jisté výkony.

Canon imageClass MF4880dw

Canon imageClass MF4880dw je povedená multifunkční tiskárna a jedná se o takřka ideální model pro použití v menších kancelářích a pracovních skupinách. Zde určitě oceníte dobrou výbavu, skvělou rychlost tisku a také jednoduché ovládání. Dobrá je také kvalita tisku, což platí jak pro text, tak pro grafiku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF4880dw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.