Přeposlat Canon imageClass MF4890dw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF4890dw

13.12.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na kancelářskou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon. Model s označením imageClass MF4890dw nabídne hlavně velmi dobrou rychlost tisku a také více než solidní výbavu.

Canon imageClass MF4890dw

Tiskárna Canon imageClass MF4890dw spadá mezi laserové monochromatické multifunkční přístroje a vzhledem k tomu, že je určená pro použití v kanceláři, nepostrádá kopírku, skener a samozřejmě ani fax. Design tiskárny není nijak extra zajímavý, nicméně kombinace černého těla a bílé horní části vypadá vcelku dobře a tiskárnu to docela oživuje. Po stránce velikosti se jedná o standardní model a kompletní rozměry těla jsou 431.8 x 391.1 x 360.6 mm, což znamená, že na stole tuto tiskárnu sice asi chtít mít nebudete, ale nalezení vhodného místa v kanceláři by neměl být žádný závažnější problém. Na horní straně těla je umístěný ovládací panel, který je široký jako celé tělo tiskárny a kromě velkého množství tlačítek nabídne také displej, který vám usnadní nastavení a ovládání.

Canon imageClass MF4890dw

Ovládací panel je osazený i numerickou klávesnicí. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a po stránce konektivity se můžete těšit na WiFi přijímač, rozhraní Ethernet a klasický USB port, který se stará o propojení tiskárny s počítačem. Maximální měsíční výtěžnost je až 10 000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším klientům. Po stránce celkové funkcionality je vše v naprostém pořádku a tato tiskárna umí tisknout, kopírovat a faxovat z a do počítače a nechybí ani schopnost pracovat v síti. Samozřejmostí je také možnost používat tento model jako samostatnou kopírku a fax.

Canon imageClass MF4890dw

Uvedení do provozu není nikterak obtížné a stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po připojení k počítači, následné instalaci ovladačů a nastavení můžete začít využívat všechno, co nabízí. Jak jsme se již zmínili, o připojení tiskárny k počítači se stará USB port a ovladače dostanete na přiloženém CD. Rychlost je jednou z nejsilnějších zbraní tohoto modelu a podle oficiálních specifikací výrobce umí tiskárna pracovat rychlostí až 26 stránek za minutu (ppm) při klasickém a 16 ppm při oboustranném tisku. Při kombinovaném tisku (text, grafika, prezentace) jsme se dočkali nejvyšší rychlosti 12.2 ppm při jednoduchém a 9.6 ppm při oboustranném tisku, což jsou velmi dobré výsledky patřící na vrchol této kategorie.

Canon imageClass MF4890dw

Spokojeni jsme byli také s kvalitou tisku, přičemž nejvíce vynikne hlavně skvělý tisk textu. Mezi monochromatickými tiskárnami se jedná o úplnou špičku, jednotlivá písmena jsou velmi ostrá, zobrazení černé barvy je výborné a celkově jsou písmena dobře čitelná i při použití menšího fontu. Výsledky můžete bez obav použít pro jakékoliv účely. Kvalita tisku grafiky už tak dobrá není, nicméně pro interní použití v kanceláři jsou výsledky dostačující a bez problémů použitelné. Kvalita tisku fotografií není žádná sláva, ale určitě to není stěžejní vlastnost této tiskárny, takže se nad tím dá přimhouřit oko. Kopírka i skener odvádějí svou práci na jedničku a po stránce kvality je zde vše v pořádku.

Canon imageClass MF4890dw

Canon imageClass MF4890dw je povedená kancelářská tiskárna, která patří mezi nejlepší modely ve své třídě a za cenu pohybující se okolo 7500 Kč toho nabídne opravdu hodně. Z kladných stránek vynikne hlavně vysoká rychlost tisku, solidní základní výbava a také výborná kvalita tisku textu. Ocenili jsme také komplexní ovládací panel. Mezi věci, které by se mohly zlepšit, patří kvalita tisku grafiky a fotografií.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF4890dw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.