OKI


Přeposlat OKI MB491+LP

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI MB491+LP

11.12.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na povedenou multifunkční tiskárnu od společnosti OKI, a to na model s označením MB491+LP. Tato tiskárna je určena pro použití v menších a středních kancelářích, čemuž odpovídají jak její specifikace, tak výbava.

OKI MB491+LP

Tato tiskárna spadá do kategorie laserových monochromatických tiskáren a kromě tisku zvládne také kopírování, skenování a nechybí ani fax. Design tiskárny není nikterak zajímavý, jedná se o klasický kancelářský přístroj, takže musíte počítat také s většími rozměry. Kompletní rozměry tohoto přístroje jsou 485.14 x 454.6 x 424.1 mm, takže nalezení vhodného místa není vůbec jednoduché a umístění na stole je prakticky nemožné. Budete muset najít nějaké místo v kanceláři a manipulace patří také spíše k obtížnějším a bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Dominantou tiskárny je určitě komplexní ovládací panel, který se nachází na její horní straně, a i když se zdá být na první pohled docela složitý, po ergonomické stránce je navržený dobře. Kromě několika funkčních tlačítek nechybí ani numerická klávesnice a přítomný je samozřejmě také displej, který vám nastavení tiskárny docela usnadní. Jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny je určitě kapacita zásobníku na papír.

OKI MB491+LP

V základu dostanete zásobník schopný pojmout 250 listů papíru a multifunkční zásobník na dalších 100 listů papíru. Pokud by vám to nestačilo, za příplatek je k dispozici další zásobník na 530 listů, takže celkově si můžete dopřát kapacitu čítající 880 listů papíru, což by mělo stačit i vytížené kanceláři. To samé platí také pro maximální měsíční výtěžnost, která může dosáhnout až 80000 výtisků. V základní výbavě dále dostanete automatický duplexer pro oboustranný tisk a tento model může fungovat také jako samostatná kopírka a fax. Uvedení do provozu je vcelku jednoduché a nejnáročnější úkol je již zmíněné usazení na místo. Poté stačí tiskárnu zapojit do elektrické sítě a po připojení k internetu se můžete pustit do práce. Abyste mohli využívat všechno, co tento model nabízí, budete ho samozřejmě muset spojit s počítačem, což se děje například prostřednictvím standardního USB portu. Tiskárna je osazena také klasickým portem Ethernet.

OKI MB491+LP

Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje dnes většinu běžně používaných systémů, jako například Windows XP / Vista / 7 a ovladače si můžete stáhnout na oficiálním webu výrobce. Výrobce u tohoto modelu uvádí nejvyšší rychlost tisku 47 stránek za minutu (ppm), což se promítlo do reálné rychlosti okolo 9.7 ppm. To není špatné, ale u takto výkonné tiskárny jsme očekávali trochu lepší výsledky. Rychlosti 9.7 ppm tiskárna dosahovala při kombinovaném tisku textu, grafiky, prezentací a různých grafů. Na trhu jsou samozřejmě rychlejší modely, nicméně v této cenové relaci najdete i podstatně pomalejší, takže se jedná o slušný průměr. Kvalita tisku je výborná a vyniká hlavně skvělá čitelnost jednotlivých písmen, přičemž výsledky můžete použít také pro publikace a podobné účely, které jsou náročné na vysokou kvalitu. Kvalita tisku grafiky je také dobrá a potěší velmi vysoká ostrost i dobré podání černé barvy. Skener i kopírka odvádějí svou práci dobře a nikterak nezaostávají.

OKI MB491+LP

OKI MB491+LP je velmi dobrá profesionální tiskárna, který vynikne vysokou kvalitou tisku textu, nadprůměrnou kvalitou tisku grafiky a pozadu nezůstala ani výbava. Jediné, co by se dalo tiskárně trochu vytknout, jsou velké rozměry a vysoká hmotnost, nicméně to jsou věci, které u kancelářského přístroje musíte přehlédnout a tolerovat.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI MB491+LP


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.