Přeposlat Canon imageClass MF4770n

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF4770n

20.11.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na monochromatickou single tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením imageClass MF4770n. Tato tiskárna je určená převážně pro použití v menších pracovních skupinách a vyniká hlavně rychlostí tisku.

Canon imageClass MF4770n

Jedná se o laserovou tiskárnu a tento model zvládne tisknout, kopírovat, skenovat a v jeho výbavě nechybí ani fax. Může fungovat také jako samostatná kopírka nebo fax, takže po stránce funkcionality je vše v pořádku. Po stránce rozměrů spadá tento model mezi ty střední, takže na stůl je sice trochu velký, nicméně nalezení vhodného místa a manipulace by vám neměla dělat žádné závažnější potíže. Design je velmi jednoduchý a účelný, tiskárna je celá černá a její dominantu tvoří rozměrný ovládací panel na přední straně. Ten obsahuje množství funkčních tlačítek a nechybí ani monochromatický LCD displej, který vám nastavení a ovládání výrazně usnadní. I když působí ovládací panel na první pohled trochu nepřehledně, po ergonomické stránce je navržený dobře a zvyknout si na něj není vůbec žádný problém. Základní výbava je vskutku základní a dostanete v ní vstupní zásobník na 250 listů papíru, rozhraní USB pro spojení tiskárny s počítačem a port Ethernet.

Canon imageClass MF4770n

Bohužel, tiskárna zcela postrádá automatický duplexer pro oboustranný tisk a není možnost si ho dokoupit ani za příplatek, což je škoda, protože v kancelářském prostřední se automatický duplexer hodí. Vstupní zásobník na papír také není nějak extra objemný, nicméně pro méně vytížené kanceláře nebo pracovní skupiny by měl stačit, což platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 8000 stránek. Absence rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu není nic hrozného a u takto zaměřeného modelu jsme ho ani neočekávali. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak obtížný úkol, stačí najít vhodné místo, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po připojení k síti můžete tento model používat jako samostatnou kopírku nebo fax. Abyste mohli využívat všechno, co tento model nabízí, budete ho samozřejmě muset propojit s počítačem, což se děje pomocí standardního USB portu. Následná instalace do počítače je rychlá a bezproblémová.

Canon imageClass MF4770n

Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů (Windows XP / Vista / 7, MAC OS X) a ovladače dostanete na přiloženém CD (jsou k dispozici také na webu výrobce). Nyní se dostáváme k nejsilnější zbrani této tiskárny, což je rychlost tisku. Výrobce uvádí maximální rychlost 24 stránek za minutu (ppm), přičemž tento údaj platí pro základní tisk textu. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací se maximální rychlost tisku pohybuje okolo 12.3 ppm, což je pořád výborný výsledek. V této cenové kategorii se jedná o jednu z nejrychlejších tiskáren a předčí dokonce také několik dražších modelů. Kvalita tisku už není tak impresivní, jako jeho rychlost, nicméně není ani špatná. Výsledky by se daly označit za lepší průměr, přičemž vynikne hlavně dobré podání černé barvy při tisku textu. Tisk fotografií je přesně takový, jaký byste od monochromatické tiskárny pro kanceláře očekávali a výsledky jsou určené hlavně pro soukromé účely (na nějakou publikaci se nehodí). Skener i kopírka odvádějí dobrou práci a nikterak nevynikají, a to ani v tom dobrém, ani špatném smyslu.

Canon imageClass MF4770n

Canon imageClass MF4770n je povedená multifunkční tiskárna, která zaujme hlavně velmi dobrou rychlostí tisku a propracovaným ovládacím panelem. Potěšil nás také fakt, že umí fungovat jako samostatná kopírka nebo fax. Kvalita tisku spadá spíše do průměru a absence automatického duplexeru u kancelářské tiskárny vyloženě zamrzí. Cena tohoto modelu se pohybuje okolo 199 dolarů (necelé 4000 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF4770n


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.