HP


Přeposlat HP LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn

13.11.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na ryze profesionální tiskárnu, a to na model LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn od společnosti HP. Tato tiskárna zaujme hned na první pohled svou velikostí a také rozměrným dotykovým panelem.

HP LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn

Abyste dostali tuto tiskárnu na správné místo, budete pravděpodobně potřebovat další dva nebo tři lidi. Jedná se o skutečného obra a kompletní rozměry tohoto modelu jsou 662.9 x 584.2 x 553.7 mm, díly čemuž by mohl nastat problém i s nalezením vhodného místa v kanceláři. Hmotnost tiskárny se zastavila na hodnotě 46.2 kg. Jedná se o barevnou laserovou multifunkční tiskárnu, která zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Je trochu zvláštní, že se v základní výbavě nenachází jednotka faxu a pokud ji budete nutně potřebovat, budete si ji muset buď dokoupit, nebo sáhnout po modelu M575f, který faxem disponuje již v základu. U kancelářské a velmi drahé multifunkční tiskárny považujeme absenci faxu v základu za docela velké mínus. Dominantu tiskárny zcela jistě tvoří velký dotykový panel na její přední straně, která má úhlopříčku 8 palců a slouží k ovládání a nastavení. Ovládání je díky němu vcelku jednoduché, intuitivní a rychle jsme si na něj zvykli.

HP LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn

Mírným zklamáním pro nás byla kapacita zásobníku na papír. Ten může v základu pojmout 350 listů papíru, což není mnoho a jeho rozšířením se můžete dostat na celkovou kapacitu 850 listů papíru. To také není žádná sláva a většina konkurentů toho v této oblasti nabízí podstatně více. Základní výbava dále obsahuje automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní USB, Ethernet a za příplatek si můžete pořídit také WiFi přijímač. Velmi nás potěšila přítomnost uzamykatelného pevného disku s kapacitou 250 GB, díky kterému si můžete ochránit dokumenty v tiskárně heslem. Tento model také podporuje tisk z a skenování do USB flash disku, skenování přímo do přílohy e-mailu, do složky na síti nebo na FTP server. Uvedení tiskárny do provozu je standardní úkon a nejvíce času vám pravděpodobně zabere nalezení vhodného místa. Pak stačí tiskárnu spojit s počítačem, připojit do sítě, nainstalovat, nastavit a můžete se pustit do práce.

HP LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn

Tento model podporuje většinu dnes běžné používaných operačních systémů (Windows, MAC OS X, Linux), přičemž ovladače naleznete jak na přiloženém CD, tak na oficiálním webu výrobce. Jedna z nejsilnějších zbraní této tiskárny je zcela jistě rychlost tisku. Podle výrobce umí tento model až 31 stránek za minutu (ppm) při monochromatickém i barevném tisku. Tyto hodnoty platí pouze pro tisk textu a při testu tisku grafiky, textu, prezentací a různých dokumentů se nejvyšší rychlost pohybovala okolo 8.5 ppm, což je velmi slušný výsledek patřící v této kategorii mezi ty nejlepší. Co se týče kvality tisku, tak zde nejvíce vyniká tisk grafiky, kde podává tiskárna opravdu výtečné výkony a výsledky jsou bez větších problémů použitelné i pro nejnáročnější pracovní použití. Dobře jsou na tom výsledky také v oblasti textu, přičemž jednotlivá písmena jsou ostrá a bez větších problémů čitelná i při použití malého fontu. Kvalita tisku fotografií spadá spíše do průměru a všimli jsme si hlavně nedokonalého podání barev.

HP LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn

HP LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn je povedená multifunkční tiskárna, která se řadí k těm lepším zástupcům své kategorie. Má sice několik nedostatků, a to hlavně v podobě absence faxu v základní verzi, horší kapacity zásobníku na papír a ne zrovna dokonalé kvality tisku fotografií, nicméně její kladné stránky nakonec převažují. Můžete se těšit na skvělý dotykový ovládací panel, výbornou kvalitu tisku grafiky i textu a v neposlední řadě také na nadprůměrnou rychlost. Cena tohoto modelu se na našem trhu pohybuje okolo 47 000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Enterprise 500 Color MFP M575dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.