Přeposlat Lexmark C746dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark C746dn

08.11.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na barevnou laserovou tiskárnu C746dn od společnosti Lexmark, která je určená hlavně pro použití ve středně velkých kancelářích a pracovních skupinách.

Lexmark C746dn

Jedná se o blízkého příbuzného modelu C748de, proti kterému ale dnešní testovaná tiskárna postrádá velký dotykový displej a má také trochu horší výbavou, nicméně se prodává za nižší cenu. Jak jsme se již zmínili, tento model je určený hlavně pro použití v kancelářích a pracovních skupinách, ale dobrou práci odvede samozřejmě také v domácnosti. Budete se ale muset smířit s trochu většími rozměry (455 x 434 x 399 mm) a hmotností čítající zhruba 25.4 kg. Nalezení vhodného místa tak může být docela obtížné a úplně jednoduchá není ani manipulace a bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Design příliš řešit nemusíme, v této kategorii tiskáren se na něj vůbec nehraje a přesuneme se přímo k ovládacímu panelu. Ten je velmi přehledný, skládá se z několika funkčních tlačítek a nechybí ani barevný LCD displej, který disponuje úhlopříčkou 2.4 palce. Ovládací panel má také numerickou část, po ergonomické stránce je navržený velmi dobře a zvyknout si na něj není vůbec žádný problém.

Lexmark C746dn

 

Základní výbava je vcelku štědrá a dostanete například vstupní zásobník na 650 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Pokud by se vám zdál základní zásobník na papír jako nedostatečný, můžete si dokoupit další s kapacitou 2000 listů papíru a v nabídce jsou ještě další tři zásobníky, přičemž každý pojme 550 listů papíru. Celková kapacita tak může být až 4300 listů papíru, což by mělo stačit i těm nejvytíženějším kancelářím. To samé se dá prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti, která je až 100 000 výtisků. Co se týče konektivní výbavy, tak tento model je osazený rozhraním USB, Ethernet a za příplatek je k dispozici také WiFi přijímač. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý úkon a jediný problém by mohl nastat pouze s nalezením vhodného místa. Jakmile se vám to povede, stačí naplnit zásobník papírem a po spojení tiskárny s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a ovladače dostanete na přiloženém CD (k dispozici jsou ale samozřejmě také na stránkách výrobce).

Lexmark C746dn

Výrobce u této tiskárny uvádí maximální rychlost tisku 35 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický i barevný tisk, což jsou velmi dobré hodnoty spadající na vrchol třídy. Při kombinovaném tisku textu, grafiky, fotografií a různých prezentací se nejvyšší rychlost tisku pohybuje okolo 7.5 ppm, což je pořád slušná hodnota. Nyní se dostáváme k samotné kvalitě tisku, přičemž nejvíce vyniká hlavně vysoká kvalita tisku grafiky. Výsledky jsou opravdu dobré a bez větších problémů použitelné i pro profesionální účely. Podobně je na tom také kvalita tisku barevných fotografií, u kterých vyniká hlavně velmi dobré podání barev, příjemná ostrost s celkově vysoká úroveň detailů. Mezi barevnými laserovými tiskárnami patří kvalita tisku fotografií mezi špičku. Bohužel, kvalita tisku textu je na tom trochu hůř, než jsme očekávali a i když jsou výsledky použitelné pro drtivou většinu účelů, k profesionálnějšímu použití se text příliš nehodí. Ostrost jednotlivých písmen trochu pokulhává, což se negativně odráží v čitelnosti při použití menšího fontu. Provozní náklady nijak nevybočují ze standardů této kategorie tiskáren.

Lexmark C746dn

 

Lexmark C746dn je povedená laserová tiskárna, která potěší hlavně výbornou výbavou, ze které vynikne nadprůměrná kapacita zásobníku a velmi slušnou rychlostí tisku. Zalíbil se nám také jednoduchý ovládací panel a vysoká kvalita tisku grafiky a fotografií. Bohužel, kvalita tisku textu je trochu horší a utrpěla hlavně ostrost jednotlivých písmen. Cena této tiskárny se na našem trhu pohybuje okolo 21 000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark C746dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.