Přeposlat Canon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAF

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAF

13.09.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Canon představila pět nových profesionálních tiskáren z modelové řady imagePROGRAF. Tato modelová řada je zaměřena na profesionální fotografy, různá studia a vyznačuje se hlavně tiskem ve velkém formátu.

Canon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAF

Představení těchto nových tiskáren možná není dnešní nejžhavější zpráva ze světa techniky (všechny zraky právě upřeně vyhlížejí nový iPhone), nicméně pokud se zajímáte o velkoformátový tisk, určitě vás tato novinka zaujme. Tyto nové tiskárny budou oficiálně odhaleny veřejnosti na výstavě GraphExpo 2012, která proběhne druhý víkend v říjnu, nicméně několik informací se již dostala na internet. Konkrétně se můžeme těšit na pětici nových tiskáren, a to na modely s označením iPF9400, iPF9400S, iPF8400, iPF6450 a iPF6400. Všechny nové tiskárny jsou vybaveny inkousty LUCIA EX a vylepšenými senzory, které zlepšují přesnost tisku. Čtyři tiskárny z pěti (iPF9400, iPF8400, iPF6450 a iPF6400) nabídnou náplňový systém s 12 barvami, zatímco zbývající model iPF9400S systém s 8 barvami.

Canon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAF

Tento nový systém náplní umožňuje výměnu i za chodu tiskárny a také by se měl postarat o co nejmenší spotřebu a provozní náklady. Celá řada tiskáren je vybavena kalibračním systémem Color Calibration Management Console, který umožní uživatelům kontrolovat a spravovat tiskárny zapojené do stejné sítě. Ve výbavě bude také program Media Configuration Tool, který se stará o nastavení tiskáren. Canon se u svých nových tiskáren chlubí o 25% rychlejším tiskem v porovnání se staršími modely a také výrazně lepším podání černé barvy. Co se týče schopností jednotlivých tiskáren, tak příliš mnoho konkrétních informací se zatím ven nedostalo, ale ví se alespoň to, v jakých velikostech zvládnou tisknout. Modely iPF9400 a iPF9400S umí až 60 palců, model iPF8400 zvládne 44 palců a iPF6450 spolu s iPF6400 můžou tisknout až ve 24 palcovém formátu.

Canon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAFCanon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAF

Jak jsme se již zmínili, oficiální představení veřejnosti proběhne druhý týden v říjnu na akci GraphExpo 2012 a při představení by se měly dostat ven také kompletní technické specifikace. Prodej by pak měl začít koncem října, a co se týče cen, tak nejlevnější model iPF6400 vyjde na 2995 dolarů (v přepočtu asi 56 900 Kč)a pokud budete chtít opravdový high-end v podobě modelu iPF9400, připravte si až 11 995 dolarů (v přepočtu asi 227 000 Kč). Hlavní uplatnění najdou tyto tiskárny například v různých grafických studiích, profesionálních fotoateliérech a také v reklamních společnostech. Díky příznivějším provozním nákladům, rychlejšímu tisku a také lepší kvalitě by mohly tyto nové tiskárny výrazně zvýšit produktivitu a snížit náklady.

Canon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAFCanon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAF

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon představuje pět nových tiskáren z řady imagePROGRAF


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.