Přeposlat Dell B1260dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell B1260dn

04.09.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na jednoduchou single laserovou tiskárnu od společnosti Dell, a to na model s označením B1260dn. Tato tiskárna nabídne hlavně velmi dobrý poměr mezi cenou, výkony a výbavou.

Dell B1260dn

Dell B1260dn je monochromatická single tiskárna, která je zaměřená na použití v domácnostech nebo menších pracovních skupinách. Jedna z nejlepších vlastností této tiskárny jsou velmi kompaktní rozměry, díky kterým není problém najít vhodné místo na stole a jednoduchá je také manipulace. Kompletní rozměry těla tiskárny jsou 347.9 x 337.8 x 198.1 mm, takže je menší a kompaktnější, než většina inkoustových modelů, ale i přes malé rozměry se výrobci povedlo tiskárnu docela slušně vybavit. V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, vestavěný duplexer pro oboustranný tisk, port USB a nechybí ani rozhraní Ethernet. Maximální měsíční výtěžnost je 20 000 výtisků, což by mělo stačit i náročnějším klientům. Tiskárna je vybavena jedním cartridgem a jediné, co ve výbavě chybí, je rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Design tohoto modelu je opravdu velmi jednoduchý a Dell vsadil na čisté a elegantní linie, což celkovému vzhledu určitě prospělo.

Dell B1260dn

Tiskárna je vyvedena kompletně v černé barvě a povrchová úprava plastů je matná, což je praktické, protože to zabraňuje usazování otisků prstů a podobných nečistot. Na horní straně těla tiskárny je umístěný jednoduchý ovládací panel, který se skládá pouze ze čtyř funkčních tlačítek. Jedná se určitě o jeden z nejjednodušších ovládacích panelů a obsluha tiskárny je tak opravdu hračka. Ovládací panel neobsahuje LCD displej, ale vzhledem k jednoduchosti to samozřejmě vůbec nevadí. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon, který vám zabere pouze malou chvilku, a určitě s ním nebudete mít žádné problémy. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, jako jsou Windows XP / Vista / 7 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému MAC OS, Linuxu a jeho derivátů (například Debian nebo RedHat).

Dell B1260dn

Rychlost tisku spadá spíše do průměru a při tisku textu, grafiky, grafů a různých prezentací se nejvyšší rychlost tisku pohybuje okolo 8.3 stránky za minutu (ppm). Dell uvádí nejvyšší rychlost tisku 29 ppm, nicméně to platí pouze pro jednoduchý tisk textu. Výsledek to není ani nejlepší, ani nejhorší a v této kategorii patří někam doprostřed, protože seženete rychlejší (například Brother HL-2270DW), ale i pomalejší konkurenty (Samsung ML-2165W). Daleko lepší je kvalita tisku textu, která patří k úplné špičce a výsledky jsou bez problémů použitelné i pro profesionální účely. Zobrazení černé barvy je výborné, jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá, díky čemuž je jejich čitelnost skvělá i při použití malého fontu. Spokojeni jsme byli také s výsledky v oblasti tisku grafiky, které jsou taktéž velmi dobře použitelné i pro profesionální zaměření. S tiskem fotografií už to tak dobré není, úroveň detailů je velmi nízká a jejich ostrost také není příliš dobrá. Výsledné fotografie tak spadají spíše do podprůměru.

Dell B1260dn

Dell B1260dn je velmi dobrá a jednoduchá laserová tiskárna, která zaujme hlavně kompaktními rozměry a přímočarým designem. Potěšila nás také docela slušná výbava, solidní rychlost tisku a skvělá kvalita tisku textu, která patří na špičku této kategorie. Kvalita tisku grafiky je také dobrá a jeden z hlavních nedostatků tohoto modelu je v tisku fotografií, který je hodně podprůměrný.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Dell B1260dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.