OKI


Přeposlat OKI MB471w - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

OKI MB471w - první dojmy

16.08.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na první dojmy z testu tiskárny OKI MB471w. Tato monochromatická multifunkční LED tiskárna je určená hlavně pro použití v kancelářích a pracovních skupinách, nicméně své uplatnění najde samozřejmě také v domácnostech.

OKI MB471w - první dojmy

Jedná se o tiskárnu, která je postavena na LED technologii, která je velmi podobná laserovému systému a tato technologie se vyznačuje hlavně příznivými provozními náklady. Tiskárna zvládne tisk, kopírování, skenování a nechybí ani fax, takže na své si přijdou i náročnější uživatelé. Začneme jako vždy designem, který je velmi jednoduchý a pokud jste již někdy měli co dočinění s tiskárnami od společnosti OKI, bude vám tento přístroj docela povědomý. Jedná se prostě o šedou krabici a jediný výraznější prvek je ovládací panel, který je trochu tmavší, než zbytek těla. Jedna z největších předností této tiskárny jsou vcelku kompaktní rozměry, které jsou 431.8 x 431.8 x 457.2 mm, což jsou na multifunkční přístroj velmi slušné hodnoty. S nalezením vhodného místa na stole by tak neměly být žádné závažnější problémy a jednoduchá bude také manipulace. Dominantou tiskárny je zcela jistě komplexní ovládací panel, který kombinuje 3.5 palcový LCD displej, množství funkčních tlačítek a nechybí ani alfanumerická klávesnice.

OKI MB471w - první dojmy

I když vypadá ovládací panel na první pohled docela složitě, po ergonomické stránce je navržený velmi dobře a s ovládáním tak nebyly žádné problémy. Pod ovládacím panelem je umístěný přední USB port, který slouží k tisku z USB flash disku. Základní výbava je velmi dobrá, dostanete vstupní zásobník na 350 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk, port USB 2.0, WiFi a nechybí ani rozhraní Ethernet. Maximální možná kapacita zásobníku je až 880 listů papíru a měsíční výtěžnost může být až 60 000 výtisků, což by mělo stačit i náročným uživatelům. Srdcem tiskárny je procesor taktovaný na 330 MHz a dostanete také paměť čítající 256 MB, která již není rozšiřitelná. Maximální rozlišení tisku je 1200 x 1200 dpi a tiskárna zvládne, podle výrobce, tisk rychlostí až 35 stránek za minutu (ppm). Prvního výtisku se dočkáte po 5 sekundách od zahřátí tiskárny, které trvá zhruba 60 sekund.

OKI MB471w - první dojmy

Skener pracuje s nejvyšším rozlišením 600 x 600 dpi a umí skenovat rychlostí 10 ppm v barvě a 37.5 ppm v případě monochromatického skenování. Stejným rozlišením disponuje také kopírka, které trvá jedna kopie zhruba 11 sekund. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon, stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po spojení s počítačem a následné instalaci můžete využívat všechno, co tento model nabízí. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje klasiku v podobně Windows XP / Vista / 7 a na své si přijdou také uživatelé Mac OS X 10.3.9 a vyšších verzí. Tento model se již prodává na našem trhu a jeho cena se pohybuje okolo necelých 12 000 Kč s DPH.

OKI MB471w - první dojmy

Technické specifikace tiskárny OKI MB471w:

  • 4v1 monochromatická LED tiskárna: tisk, skener, kopírka a fax
  • Rychlost tisku: až  35 ppm
  • Rozlišení tisku: až 1200 x 1200 dpi
  • 3.5 palcový výklopný LCD displej, QWERTY klávesnice
  • Přední USB port
  • Procesor 330 MHz, paměť 256 MB
  • Automatický duplexer
  • Měsíční výtěžnost: až 60 000 stránek
  • Kapacita zásobníku: 350 listů, maximálně 880 listů
  • Konektivita: Wi-Fi, USB 2.0, Ethernet

OKI MB471w - první dojmy

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku OKI MB471w - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.