Přeposlat Epson WorkForce WF-7510

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-7510

02.08.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnešní testovaná tiskárna, Epson WorkForce WF-7510, potěší hlavně ty uživatele, kteří potřebují tisknout nebo skenovat ve větších formátech, než je obvyklé.

Epson WorkForce WF-7510

Jedná se o blízkého sourozence podobné tiskárny, modelu WorkForce WF-7520, o kterém jsme v minulosti již psali. Obě tiskárny sdílejí spoustu stejných mechanizmů a disponují také podobnou výbavou, nicméně několik decentních rozdílů zde přece jenom je. Tato barevná multifunkční inkoustová tiskárna zvládne tisk, kopírování, skenování a nechybí ani fax, takže se jedná o model vhodný také pro kancelářské použití. Design je velmi podobný modelu WF-7520 a celá tiskárna je vyvedena v černé barvě. Na přední straně těla je umístěný komplexní ovládací panel, který disponuje množstvím funkčních tlačítek a samozřejmě nechybí ani barevný LCD displej, na kterém se zobrazuje nastavení tiskárny a stav tisku. S ovládáním pomocí tohoto panelu jsme neměli žádné závažnější potíže, protože po ergonomické stránce je navržený velmi dobře a rychle jsme si na něj zvykli. Jeden z hlavních rozdílů mezi oběma modely je v kapacitě papíru, protože WF-7510 je osazený pouze jedním zásobníkem bez možnosti rozšíření a maximální kapacita této tiskárny je 250 listů papíru. Není to úplně málo, ale vyšší kapacitu bychom určitě uvítali.

Epson WorkForce WF-7510

Ve standardní výbavě dále dostanete USB port, rozhraní Ethernet, WiFi přijímač, čtečku paměťových karet a také rozhraní PictBridge, které se stará o přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Tiskárna bohužel není vybavena automatickým duplexerem, což trochu sráží nasazení ve větší kanceláři. Venkovní rozměry tohoto modelu jsou v normě, takže s manipulací nebo nalezením vhodného místa na stole by neměly být žádné problémy. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak náročný úkon a v ničem se neliší od jiných podobných tiskáren. Stačí najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem a po zapojení do sítě může tento model fungovat jako samostatná kopírka a fax. Pro využití všech schopností budete muset tiskárnu spojit s počítačem a nainstalovat, k čemuž můžete použít ovladače na dodávaném CD nebo stažené z webu výrobce. Jak jsme se již zmínili, jedna ze stěžejních vlastností této tiskárny je schopnost pracovat s velkým formátem.

Epson WorkForce WF-7510

Tiskárna je navržena pro použití papíru o velikosti 13 x 19 palců, nicméně tato velikost není limitní a tiskárna si poradí i s rozměrem 13 x 44 palců. Na druhou stranu, cokoliv nad 19 palců bude z tiskárny výrazně přesahovat a použití takovýchto rozměrů je už docela nepohodlné. Rychlost tisku je vcelku slušná a víceméně stejná, jakou zvládne model WF-7520. Při tisku textu, grafiky, grafů a různých prezentací jsme dosáhli nejlepšího výsledku 3.9 stránky za minutu (ppm), což není úplně špatné. Jednu fotografii o klasickém rozměru 4 x 6 palců zvládne tiskárna za 1 minutu a 13 sekund, což patří v této kategorii mezi nejlepší výsledky. Kvalita tisku je dobrá a výsledky se dají bez problémů použít i k profesionálnějšímu použití. Při tisku textu jsme ocenili hlavně velmi dobrou ostrost, díky čemuž jsme neměli problémy s čitelností ani při použití malého fontu a potěší také dobré zobrazení černé barvy. Spokojeni jsme byli i s výsledky na poli tisku grafiky a fotografií, které nejsou sice úplně špičkové, ale nejsou ani špatné a žádné závažnější nedostatky jsme zde nezaznamenali.

Epson WorkForce WF-7510

Epson WorkForce WF-7510 je povedená multifunkční tiskárna, která se zaměřuje na práci s většími rozměry papíru, v čemž opravdu vyniká. Kromě toho nabídne i slušnou výbavu, dobrou rychlost tisku a také solidní kvalitu. Jediné nedostatky vidíme v nemožnosti rozšíření kapacit papíru a v trochu vyšších nákladech na jeden výtisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-7510


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.