Přeposlat Xerox ColorQube 8700/X

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox ColorQube 8700/X

17.07.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Xerox, a to na model s označením ColorQube 8700/X. Tato tiskárna je zaměřená hlavně na kancelářské použití a potěší dobrou výbavou a solidní kvalitou tisku.

Xerox ColorQube 8700/X

Tato barevná multifunkční tiskárna umí jak tisk, tak kopírování, skenování a samozřejmě nechybí ani fax, takže na své si přijdou i náročnější zákazníci. Hned na první pohled nás zaujaly opravdu velké rozměry a vysoká hmotnost, tato modro bílá tiskárna váží značných 42.6 kg, takže pro přesouvání si k sobě přizvěte další osobu. Nalezení vhodného místa také není nejjednodušší a v menší kanceláři byste mohli mít trochu problémy. Design příliš řešit nemusíme, jedná se o typickou kancelářskou tiskárnu a dvoubarevné provedení celkový vzhled trochu oživuje. Velmi se nám zalíbil rozměrný ovládací panel, který obsahuje také barevný dotykový LCD displej s úhlopříčkou 7 palců, který obsluhu a nastavení výrazně usnadňuje. Samotný displej reaguje dobře a s jeho používáním jsme neměli žádné problémy. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 650 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk, rozhraní Ethernet a port USB.

Xerox ColorQube 8700/X

Pokud by se vám zdál vstupní zásobník málo objemný, můžete ho rozšířit o další, který je schopný pojmout 1800 listů papíru a v nabídce jsou také dva extra zásobníky s kapacitou 525 listů papíru každý. Celková kapacita tiskárny tak může být až 3500 listů papíru, což už bude určitě stačit i té nejvytíženější kanceláři. Maximální měsíční výtěžnost tiskárny je 120 000 výtisků a v základní výbavě dostanete také pevný disk s kapacitou 80 GB. Tiskárna je tedy vybavená solidně a jediné, co byste mohli postrádat, je čtečka paměťových karet. Uvedení tiskárny do provozu je docela jednoduché a nejnáročnější je pravděpodobně nalezení vhodného místa. Jakmile se vám to podaří, stačí zapojit náplně, naplnit zásobník papírem a po zapojení tiskárny do sítě může tento model fungovat jako samostatná kopírka a fax. Abyste mohli využívat všechno, co Xerox nabízí, budete muset tiskárnu spojit s počítačem a nainstalovat. O připojení k počítači se stará již zmíněný port USB a instalace je docela rychlá a jednoduchá. Ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce.

Xerox ColorQube 8700/X

Co se týče připojení k internetu, tak to zprostředkovává rozhraní Ethernet a pokud byste chtěli využít k připojení WiFi, budete si muset dokoupit WiFi přijímač. Rychlost tisku není nijak zázračná a při oboustranném tisku, kdy jsme tiskli text, grafiku, prezentace a různé grafy, jsme se dostali na hodnotu 4.3 stránky za minutu (ppm). Při jednostránkovém tisku zvládla tiskárna 5.3 ppm, což je už sice lepší, ale pořád je to v porovnání s rychlostí udávanou výrobcem (44 ppm) výsledek pouze průměrný. Kvalita tisku je daleko lepší, než jeho rychlost a líbily se nám hlavně skvělé výsledky v oblasti tisku grafiky, které můžete bez problémů použít i pro profesionální účely. Kvalita tisku textu nijak nezaostává, jednotlivá písmena jsou bez větších problémů čitelná i při použití menšího fontu a určitě oceníte také velmi dobré zobrazení černé barvy. Kvalita tisku fotografií je dobrá, ale budete si muset trochu pohrát s nastavením, protože v přednastaveném módu jsou výsledky spíše horší. Kopírka i skener odváděly svou práci dobře a nebyly s nimi žádné problémy.

Xerox ColorQube 8700/X

Xerox ColorQube 8700/X je povedená multifunkční tiskárna, která je vhodná pro vytížené kanceláře, kde oceníte výbornou kapacitu zásobníku a velmi kvalitní tisk. Výbava je celkově opravdu dobrá a jediné mírné nevýhody vidíme v pomalejším tisku a ve velkých rozměrech, které vás budou limitovat jak při přesunu, tak při nacházení vhodného místa pro umístění.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox ColorQube 8700/X


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.