Přeposlat Canon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MG

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MG

12.07.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Canon představila trojici nových levných tiskáren pro domácnost z modelové řady Pixma MG, které nahradí současnou, velmi populární generaci. Můžeme se těšit na mnohá vylepšení, a to jak v tisku, tak ve výbavě.

Canon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MG

Konkrétně se jedná o modely s označením Pixma MG4220, Pixma MG3220 a Pixma MG2220, přičemž proti současné generaci nabídnou například rychlejší tisk, WiFi konektivitu nebo podporu tisku pomocí mobilních zařízení. Pojďme se tedy na všechny tři tiskárny podívat troch podrobněji a začneme nejdražší a nejlépe vybavenou tiskárnou z nabídky, modelem Pixma MG4220. Tato tiskárna spadá do kategorie multifunkčních, takže zvládne tisk, kopírování a také skenování. Fax zde není, ale to se dá vzhledem k zaměření na domácnost pochopit. Design pravděpodobně příliš řešit nemusíme, tiskárna nese charakteristické rysy modelové řady Pixma a na její horní straně je umístěný vcelku komplexní ovládací panel, který obsahuje, kromě funkčních tlačítek, také barevný LCD displej. Ten má úhlopříčku 2.5 palce a zobrazují se na něm informace o tisku a stavu tiskárny.

Canon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MGCanon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MG

Co se týče výbavy, tak se můžeme těšit na automatický duplexer pro oboustranný tisk, čtečku paměťových karet, systém Fast Front a nechybí ani podpora Pixma Cloud Link, Apple AirPrint a Easy-Photo Print. O připojení k internetu se postará vestavěný WiFi přijímač. Co se týče výkonů, tak podle výrobce zvládne tato tiskárna barevný tisk rychlostí 5.7 stránek za minutu (ppm) a černobílý rychlostí 9.9 ppm, což jsou docela slušné výsledky. Cena se bude pohybovat okolo 129 dolarů (v přepočtu asi 2670 Kč bez DPH). Model Pixma MG3220 bude ještě levnější a za necelých 80 dolarů (asi 1650 Kč bez DPH) nabídne podobné vlastnosti, jako jeho dražší sourozenec MG4220. Jeden z hlavních rozdílů je v rychlosti tisku, která je zde nepatrně horší a také v ovládacím panelu, který neobsahuje barevný LCD displej, ale pouze funkční tlačítka. I tato tiskárna umí tisknout, kopírovat a skenovat a ve výbavě nebude chybět automatický duplexer nebo vestavěný WiFi přijímač. Co ale schází, je čtečka paměťových karet.

Canon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MGCanon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MG

Nejvyšší rozlišení tisku je 4800 x 2400 dpi, a po stránce rychlostí tato tiskárna zvládne 9.2 ppm při černobílém a 5 ppm při barevném tisku. Na konci řady se bude pohybovat model MG2220, který bude nejlevnější a samozřejmě také nejjednodušší. Zvládne sice tisk, kopírování a skenování, ale výbava byla ochuzena například o automatický duplexer, čtečku paměťových karet nebo barevný LCD displej. Tiskárna postrádá také WiFi přijímač a jediné konektivní rozhraní zde je klasický USB port. Z celé trojice je tento model také nejpomalejší a zvládne tisk rychlostí 8.4 ppm v barvě a 4.8 ppm v případě monochromatického tisku. Na druhou stranu, cena necelých 70 dolarů (v přepočtu asi 1450 Kč bez DPH) je velmi příznivá a pro méně náročné uživatele by se mohlo jednat o ideální tiskárnu. Prodej všech tří nových modelů by měl začít koncem tohoto měsíce.

Canon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MGCanon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MG

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon představuje trojici nových tiskáren z řady Pixma MG


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.