Přeposlat Kodak ESP 3.2 All-in-One Printer

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak ESP 3.2 All-in-One Printer

03.07.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na barevnou multifunkční tiskárnu z populární modelové řady ESP od Kodaku. Model s označením 3.2 je zaměřený hlavně na domácí použití a kromě příznivé ceny potěší také solidní výbavou a velmi dobrou kvalitou tisku.

Kodak ESP 3.2 All-in-One Printer

Co se týče vlastností, tak tento barevný multifunkční model zvládne tisknout, kopírovat a skenovat. Fax zde chybí, nicméně se to dá vzhledem k primárně domácímu zaměření pochopit. Design tiskárny je docela povedený a nejvíce se nám zalíbily elegantní linie doplněné žlutým dekoračním páskem, který celkový vzhled hezky oživuje. Po stránce velikosti je na tom tiskárna dobře, nalezení vhodného místa na stole není žádný problém a jednoduchá je také manipulace. Na přední straně těla tiskárny se nachází jednoduchý dotykový ovládací panel, který obsahuje také barevný dotykový displej s úhlopříčkou obrazu 2.4 palců. Na displeji se zobrazují informace o tisku, stavu tiskárny a můžete si zde prohlédnout také fotografie před tiskem. Menu je navrženo docela přehledně, díky čemuž se tiskárna velmi dobře obsluhuje a s ovládáním nebo nastavením jsme neměli žádné závažnější problémy. Nyní se podíváme na základní výbavu, která je vcelku slušná a nejvíce nás potěšila podpora paměťových karet a možnost tisku přímo z nich.

Kodak ESP 3.2 All-in-One Printer

Vstupní zásobník pojme 100 listů papíru, což sice není nějak moc, ale pro domácí použití by to mělo bez větších problémů stačit. Automatický duplexer pro oboustranný tisk zde není, ale ten jsme ani neočekávali a jediné, co nám ve výbavě trochu scházelo, bylo rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. U takto levného modelu určitě potěší podpora tisku přes Google Cloud Print a Kodak Email Print. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který jsme zvládli během chvilky a neměli jsme s ním žádné závažnější problémy. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, vložit papír do zásobníku a po zapojení tiskárny do elektrické sítě můžete využívat tento model jako samostatnou kopírku. Po spojení s počítačem můžete využívat všechno, co tento model nabízí a o připojení k počítači se stará klasické rozhraní USB 2.0. Tiskárna je osazena také WiFi přijímačem, takže po stránce konektivity je vše v pořádku a nic podstatného zde nechybí.

Kodak ESP 3.2 All-in-One Printer

Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů, ovladače dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce. Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která není nijak zázračná a řadí se spíše k lehkému podprůměru. Při tisku textu, grafiky, grafů a prezentací jsme dosáhli nejlepšího výsledku 3.2 stránek za minutu (ppm), což je proti přímé konkurenci nepatrně horší. Rychlost tisku fotografií byla ale podstatně lepší a tiskárna zvládne fotografii o standardním rozměru 4x6 palců za příznivých 50 sekund. Nejlepší vlastnost této tiskárny je nepochybně ve vysoké kvalitě tisku barevných fotografií. Ty jsou opravdu výborné, fotografie disponují množstvím detailů, věrným podáním barev a vysokou mírou ostrosti. Výsledky z tohoto modelu můžou konkurovat i podstatně dražším inkoustovým přístrojům. Tisk grafiky je v normě, pro domácí použití je naprosto použitelný a to samé platí také pro tisk textu. Nejvíce jsme ocenili dobrou čitelnost i při použití malého fontu.

Kodak ESP 3.2 All-in-One Printer

Kodak ESP 3.2 je povedená multifunkční tiskárna, která toho za necelých 80 dolarů (v přepočtu asi 1610 Kč bez DPH) nabídne opravdu hodně a pokud hledáte jednoduchý model do domácnosti, jedná se o jednu z nejlepších možností. Nejvíce nás potěšila skvělá kvalita tisku barevných fotografií a ocenili jsme také solidní konektivní výbavu. Pokud bychom měli najít nějaký nedostatek, tak ten největší by byla absence rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak ESP 3.2 All-in-One Printer


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.