Přeposlat Canon imageClass LBP6670dn

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass LBP6670dn

28.06.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické monochromatické laserové tiskárny samozřejmě ještě nevymřely a v dnešní recenzi se na jednoho zástupce této kategorie podíváme. Jedná se o model imageClass LBP6670dn od společnosti Canon, který se pyšní hlavně výbornou rychlostí tisku.

Canon imageClass LBP6670dn

Tato tiskárna je velmi podobná modelu Canon imageClass LBP6650dn a jedná se vlastně o takovou náhradu za tento odcházející model. Příliš mnoho rozdílů mezi těmito tiskárnami není, nic extra nového zde není, ale nic podstatného ani nechybí, takže je to vlastně dobře. Po stránce rozměrů se nejedná o zrovna malý model, takže nalezení vhodného místa by mohlo být trochu obtížnější a to samé platí také pro manipulaci. Design příliš řešit nemusíme, protože je docela jednoduchý a tiskárna je příjemně přehledná, a to hlavně díky dvoubarevnému provedení. Na horní straně těla tiskárny se nachází přehledný ovládací panel, který je osazený několika funkčními tlačítky a samozřejmě nechybí ani displej, na kterém se zobrazují informace o stavu tiskárny a samotného tisku. S ovládacím panelem jsme neměli žádné potíže, zvykli jsme si na něj rychle a tiskárna se s jeho pomocí ovládá příjemně. Základní výbava je spíše průměrná a tiskárna úplně postrádá například rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu nebo čtečku paměťových karet.

Canon imageClass LBP6670dn

Vstupní zásobník pojme 300 listů papíru, což není vzhledem ke kancelářskému zaměření žádná velká sláva, nicméně za příplatek si můžete dopřát ještě jeden zásobník na dalších 500 listů papíru. Celková kapacita tedy může být až 800 listů, což by mělo stačit i vytížené kanceláři a to samé platí také pro měsíční výtěžnost, která může být až 50 000 výtisků. Ve výbavě samozřejmě nechybí automatický duplexer, což bereme u kancelářského přístroje jako samozřejmost. Co se týče konektivity, tiskárna je osazena klasickou dvojicí portů v podobě USB a rozhraní Ethernet, takže nic podstatného zde nechybí. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduchý úkon, nicméně jsme narazili na jeden menší problém. Po vybalení z krabice je v tiskárně zakázané síťové připojení, takže před zapojením a nastavením to budete muset změnit, jinak tiskárnu v síti prostě nenastavíte.

Canon imageClass LBP6670dn

Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a ovladače dostanete na přiloženém CD, nicméně si je samozřejmě můžete stáhnout z webu výrobce. Nyní se dostáváme k nejlepší vlastnosti této tiskárny, což je určitě rychlost tisku. Výrobce uvádí rychlost tisku 17 stránek za minutu (ppm) a při testu, kdy jsme tiskli text, grafiku a prezentace, jsme dosáhli výborného výsledku 14.8 ppm při obyčejném, jednostránkovém tisku. Při oboustranném tisku zvládla tiskárna 10.3 ppm, což je pořád velmi nadprůměrný výkon. Pro srovnání, jeden z hlavních konkurentů v podobě tiskárny OKI B431dn zvládne jednostránkový tisk rychlostí maximálně 11.1 ppm. Kvalita tisku je také výborná, a to hlavně textu, který je skvěle čitelný i při použití malého fontu a výsledky jsou bez problémů použitelné i k profesionálním účelům. Tisk grafiky a fotografií je v normě a v této kategorii tiskáren spadá spíše do průměru.

Canon imageClass LBP6670dn

Canon imageClass LBP6670dn je povedená monochromatická tiskána, která je zaměřená primárně do kanceláří a tomu odpovídají také její výkony a možnost pořídit si rozšířený zásobník. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří určitě výborná rychlost tisku a také výtečná kvalita tisku textu, který patří v této kategorii k tomu nejlepšímu. Jedinou výtku máme k nastavení a k tomu, že podpora síťového připojení je defaultně vypnutá a musíte ji před zapojením nastavit manuálně.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass LBP6670dn


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.