HP


Přeposlat HP Officejet 150 Mobile All-in-One

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet 150 Mobile All-in-One

21.06.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na zajímavou tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením HP Officejet 150 Mobile. Jedná se o velmi kompaktní přístroj, který toho zvládne docela hodně a nabídne vlastnosti srovnatelné s mnohem většími tiskárnami.

HP Officejet 150 Mobile All-in-One

Většina lidí mobilní tiskárny nepotřebuje a ten, kdo je potřebuje, tak potřebuje také většinou skener. Ten na tomto modelu najdete a nechybí ani kopírka, takže nebudete ochuzeni vůbec o nic důležitého. Největší výhoda tohoto modelu jsou samozřejmě kompaktní rozměry a možnost tisknout, kopírovat nebo skenovat všude, což vám umožní baterie, která by měla stačit na 500 výtisků a 140 naskenovaných stránek. Bohužel, celkové kompaktní rozměry trochu zabila vysoká hmotnost, která se i s baterií pohybuje okolo 3 kg, což je docela hodně. Design tiskárny je velmi jednoduchý a po vyklopení horní části se vám ukáže přehledný ovládací panel, který obsahuje LCD displej a několik funkčních tlačítek. Ovládací panel je příjemně přehledný, není nijak zvlášť komplikovaný a tiskárna se s jeho pomocí ovládá pohodlně. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 50 listů papíru, čtečku paměťových karet a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu.

HP Officejet 150 Mobile All-in-OneHP Officejet 150 Mobile All-in-One

Je trochu škoda, že tiskárna není osazena i automatickým duplexerem pro oboustranný tisk, ale to bychom u takto kompaktní tiskárny už asi chtěli příliš. Konektivní výbava zahrnuje USB port a Bluetooth, takže v tomto směru si není příliš na co stěžovat a jediné, co nám trochu chybělo, byl WiFi přijímač. Maximální měsíční výtěžnost tohoto modelu je 500 výtisků, což je vcelku dostatečné. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nikterak komplikovaný úkon, který jsme zvládli během chvilky a neměli jsme s tím žádné problémy. Pro spojení s počítačem můžete použít USB kabel nebo Bluetooth co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje Windows XP / 7 / Vista a ovladače dostanete na přiloženém CD (můžete si je ale samozřejmě stáhnout také z webu výrobce). Nyní se dostáváme k rychlosti tisku, která je bohužel vcelku podprůměrná, nicméně u takto malé a docela levné tiskárny jsme ani nějak extrémně dobré výsledky nečekali.

HP Officejet 150 Mobile All-in-One

Při kombinovaném tisku, kdy jsme vyzkoušeli tisk textu, grafů a různých dokumentů, zvládla tiskárna pouze 1.8 stánky za minutu (ppm), což opravdu není nijak oslnivé a jedná se tak o jednu z nejpomalejších tiskáren v této kategorii. Pomalý je také tisk fotografií a fotografie o standardním rozměru 4x6 palců se dočkáte za 2 minuty a 39 sekund. Jen pro srovnání, konkurenční model Canon iP100 umí tento úkon za podstatně lepších 1:45. To, co tato tiskárna ztratila na rychlosti tisku, ale dohnala na jeho kvalitě. Ta je na velmi vysoké úrovni a dokáže se vyrovnat i s dražšími a většími modely. Text je velmi dobře čitelný i při použití menšího fontu a jednotlivá písmena jsou příjemně ostrá. Pochvalu si zaslouží také tisk fotografií, přičemž výsledky jsou plné detailů, disponují dobrým podání barev a solidní ostrostí. Kopírka a skener nabídnou kvalitu, která se nijak z této kategorie nevymyká.

HP Officejet 150 Mobile All-in-One

HP Officejet 150 Mobile All-in-One je povedená multifunkční tiskárna, která nabídne hlavně solidní kvalitu tisku v kompaktním těle. Potěšila nás také přítomnost baterie, takže můžete pracovat prakticky všude. Mezi hlavní nevýhody tohoto modelu patří vyšší hmotnost, absence WiFi a velmi pomalý tisk, který celkový dojem zbytečně zhoršuje.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Officejet 150 Mobile All-in-One


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.