Přeposlat Samsung SCX-3405FW

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SCX-3405FW

29.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na jednoduchou multifunkční tiskárnu od společnosti Samsung, a to na model s označením SCX-3405FW. Jedná se o přístroj zaměřený hlavně pro domácí použití, kde určitě oceníte kompaktní rozměry a rozumnou cenu.

Samsung SCX-3405FW

Tento model najde uplatnění samozřejmě také v kanceláři, nicméně vzhledem k trochu omezenější výbavě se bude hodit pouze do menších pracovních skupin. Jedná se o monochromatickou laserovou tiskárnu, která zvládne tisk, kopírování, skenování a ve výbavě nechybí ani fax. Kromě toho umí tento model fungovat také jako samostatná kopírka a fax. Docela se nám zalíbil elegantní vzhled tiskárny, na němž se nejvíce podepsala bílá barva a čisté linie. Tělo je vyrobeno samozřejmě z plastu a dílenské zpracování je na docela slušné úrovni. Další kladné vlastnosti tohoto modelu jsou kompaktní rozměry a nízká hmotnost, takže manipulace a nalezení vhodného místa na stole není vůbec žádný problém. Jedná se o jeden z nejmenších přístrojů ve své kategorii, což při časté manipulaci určitě oceníte. Na přední straně těla tiskárny se nachází jednoduchý a přehledný ovládací panel, který obsahuje několik funkčních tlačítek, alfanumerickou klávesnici pro ovládání kopírky a faxu a nechybí ani malý monochromatický LCD displej. Displej má informační charakter a zobrazují se na něm informace o tisku a nastavení.

Samsung SCX-3405FW

Celkově jsme si na ovládací panel zvykli rychle a s nastavením tiskárny jsme neměli žádné problémy. Základní výbava je opravdu pouze základní a trochu nás zklamala. Vstupní zásobník pojme pouze 150 listů papíru, nejde rozšířit a ve výbavě schází například automatický duplexer nebo PictBridge pro tisk fotografií přímo z fotoaparátu. Maximální měsíční výtěžnost čítající 10 000 výtisků by měla být dostatečná i pro náročnější uživatele. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednouchý úkon, který jsme zvládli během chvilky a neměli jsme s ním vůbec žádné potíže. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po zapojení do sítě se můžete pustit do práce. Abyste mohli využít všechno, co tento model nabízí, budete ho muset propojit s počítačem. O to se postará klasické rozhraní USB a kromě tohoto portu se na těle tiskárny nachází také rozhraní Ethernet a WiFi adaptér pro bezdrátové připojení. Konektivní výbava je tedy velmi dobrá a vybere si opravdu každý.

Samsung SCX-3405FW

Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů a spolu s tiskárnou dostanete ovladače pro systém Windows 7. Veškeré ovladače si můžete samozřejmě stáhnout také na webu výrobce. Rychlost tisku je velmi dobrá a jedná se o jednu z nejlepších vlastností tohoto modelu. Pokud budete tisknout pouze text, můžete se dostat až na 21 stránek za minutu (ppm). Při kombinovaném tisku, který zahrnoval text, grafiku a různé grafy, jsme naměřili rychlost 7.7 ppm, což je také docela solidní výsledek. Další skvělou vlastností tiskárny je kvalitní tisk textu. Ten patří v této kategorii mezi to nejlepší a ocenili jsme hlavně skvělou čitelnost i při velmi malém fontu. S čitelností jsme neměli problémy ani při velikosti 4 – 5 bodů. Výborná je také kvalita tisku grafiky, která se dá bez problémů použít i pro pracovní účely. Kvalita tisku fotografií je průměrná. Kopírka i skener odváděly svou práci na jedničku a neměli jsme s nimi žádné potíže.

Samsung SCX-3405FW

Samsung SCX-3405FW je velmi povedená tiskárna, která toho za cenu okolo 3500 Kč s DPH nabídne opravdu hodně. Nejvíce se nám zalíbila rychlost tisku, kvalita tisku textu, která je výborná a pochvalu zaslouží určitě také kompaktní rozměry. Mezi nevýhody by se dala zařadit skromná výbava, což byl zároveň také jediný vážnější nedostatek.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Samsung SCX-3405FW


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.