Přeposlat Canon Pixma MX432 - první dojmy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX432 - první dojmy

22.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Zhruba před měsícem představila společnost Canon skupinku levných a jednoduchých tiskáren pro domácnosti. Dnes se podíváme na první dojmy z testu modelu Pixma MX432, což je mezi tou levnou řadou takový příjemný střed.

 

Canon Pixma MX432 - první dojmy

 

Jedná se o multifunkční barevnou inkoustovou tiskárnu, která zvládne tisk, kopírování, skenování a ve výčtu schopností nechybí ani fax. Design tohoto modelu je takřka identický, jako u ostatních příslušníků rodinky Pixma. Celé tělo je vyvedeno z lesklého, černého plastu a dílenské zpracování je na úrovni. Na těle zůstává docela dost otisků prstů, takže při časném používání se budete muset o plasty starat. Po stránce rozměrů jsme neměli k tiskárně žádné větší výhrady, nalezení vhodného místa na stole není žádný závažnější problém a jediné, co bychom uvítali, by byla trochu nižší hmotnost. Tento model váží 8.6 kg, což sice není nějak přehnaně mnoho, ale v této kategorii je i množství lehčích tiskáren. Na přední straně těla tiskárny se nachází jednoduchý a přehledný ovládací panel, který disponuje malým, dvouřádkovým displejem a množstvím funkčních tlačítek. Nechybí ani alfanumerická klávesnice pro ovládání faxu.

 

Canon Pixma MX432 - první dojmy

 

S ovládáním jsme neměli žádné závažnější problémy, na rozložení panelu jsme si rychle zvykli a po ergonomické stránce je navržený dobře. Základní výbava je opravdu pouze základní a žádné zázraky nečekejte. Dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, přední USB port a podporu technologie bezdrátového tisku AirPrint. Náplně se do tiskárny vkládají zepředu, což tento úkon výrazně usnadňuje. Tento model podporuje také technologii Full HD movie print. Uvedení tiskárny do provozu není nikterak náročný úkol a zvládli jsme to během chvilky. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, naplnit zásobník papírem a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. O propojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB 2.0 a kromě toho je tento model osazen také WiFi adaptérem (802.11 b/g/n).

 

Canon Pixma MX432 - první dojmy

 

Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje Windows XP / Vista / 7 a ochuzeni nebudou ani uživatelé operačního systému MAC OS verzí v10.4.11 - v10.7. Rychlost tisku je docela solidní, podle výrobce je to 9.7 stránek za minutu v případě černobílého a 5.5 ppm v případě barevného tisku, což bude pro domácí použití zcela jistě stačit. Fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte po solidních 45 sekundách. Kvalita tisku je lehce nadprůměrná a nejvíce vynikne dobrý tisk barevných fotografií. Podání barev je vcelku realistické a spokojeni jsme byli také s ostrostí a mírou detailů. Kvalita tisku textu je průměrná, nicméně pro běžné použití určitě dostatečná. Při použití menšího fontu je čitelnost trochu horší a i když se kvalita tisku textu samozřejmě nemůže rovnat s laserovými konkurenty, nejsou výsledky nijak špatné. Kvalita kopírky je dobrá a to samé platí také pro skener.

 

Canon Pixma MX432 - první dojmy

 

Pro standardní domácí použití zkrátka nabídne tento model všechno, co budete potřebovat. A to všechno navíc nabídne za příjemných 100 dolarů (v přepočtu asi 1865 Kč bez DPH). Jediné, co se nám nelíbilo, byla nepřítomnost slotu na SD karty.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX432 - první dojmy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.