Přeposlat Makible MakiBox A6 - 3D tiskárna pro každého

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Makible MakiBox A6 - 3D tiskárna pro každého

05.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 3 |

V dnešní krátké zajímavosti se podíváme na dostupnou 3D tiskárnu, která by se do prodeje měla dostat ještě tento měsíc. Má ji na starosti společnost Makible a tato firma by chtěla 3D tisk poskytnout co možná nejlevněji.

 

Jedná se o velmi zajímavý počin, protože 3D tiskárny jsou hodně složité, drahé a celkově docela nedostupné. Makible to chce s modelem MakiBox změnit a nabídnout jednoduchou a dostupnou tiskárnu, kterou by ocenili například designéři, studenti nebo inženýři. Design tohoto modelu je opravdu velmi jednoduchý a prostý, ale právě to je jedna z jeho největších výhod. Je to prostě kompaktní kostka, ve které se nachází výřez pro umístění platového kitu a mechanizmus, který se o 3D tisk stará. Velikostně je na tom tiskárna podobně, jako list o velikosti A4 a co se týče výsledků, tiskárna zvládne 3D model o čtvrtinové velikosti, než jak je sama velká. 3D tisk není žádná extra novinka a je mezi námi již dobrých 30 let, nicméně kvůli obtížnosti, nákladnosti a nepříliš dobré dostupnosti to bylo vždy pouze pro profesionální studia.

 

Makible MakiBox A6 - 3D tiskárna pro každého

 

Tento model si budou moct bez problémů koupit za příznivou cenu například školy nebo menší studia a díky jednoduchosti ho zvládne obsluhovat opravdu každý. Při koupi některých 3D tiskáren může trvat jejich složení a uvedení do provozu až 80 hodin, což u této tiskárny nehrozí. Společnost uvádí, že jednoduchá bude i údržba, což vidíme také jako jednoznačné pozitivum. A k čemu by se vám podobná tiskárna mohla hodit? Takřka ke všemu, co byste si mohli představit. Ztratili jste dílek z nějaké skládanky nebo stolní hry? Žádný problém, stačí ho vytvořit v 3D softwaru a tiskárna už se o to postará. Můžete si vytvořit například ochranné pouzdro na mobilní telefon, různé malé modely pamětihodností nebo si prostě něco nakreslit a pomocí 3D softwaru a této tiskárny tomu dát hloubku.

 

Makible MakiBox A6 - 3D tiskárna pro každého

 

Problém nebude dělat ani 3D tisk fotografií, stačí použít program na konverzi fotografií do 3D a můžete si jednoduše vytvořit skulpturu sebe a svých přátel z výletu. Kreativitě se zkrátka meze nekladou. Společnost se chlubí také bezpečností, motorky a elektronika jsou umístěny bokem prostoru pro naplň a tiskárna má také aktivní chlazení, které ji udrží chladnou po celou dobu práce. Společnost Makible se zaměřila samozřejmě hlavně na nízkou cenu, která je až třikrát nižší, než u většiny 3D tiskáren. Tento model vychází na 350 dolarů (cca 6500 Kč), což není nic hrozného a levné jsou také náplně. Kilogram plastové hmoty vyjde asi na 20 dolarů (cca 375 Kč), což je zhruba o polovinu méně, než u většiny podobných přístrojů. Společnost Makible navíc slibuje, že pokud se prodeje budou dařit, budou ceny přístroje i náplní dále snižovat.

 

Makible MakiBox A6 - 3D tiskárna pro každého

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Makible MakiBox A6 - 3D tiskárna pro každého


počet příspěvků: 3

David Stránský

25.01.2017 v 23:25

Pro mě je tiskárna pro každého prachobyčejná skládačka za pár tisíc.. například z www.nc.cz

Odpovědět

Adam Příhoda

25.02.2017 v 21:11

Odtamtud máme 3D skener. Prakticky nejlepší věc pro firmu zabývající se rekonstrukcemi... Všechno nám naskenuje a hodí do 3D programu.

Adam Příhoda

25.02.2017 v 21:13

Jo ten skener máme tento: http://www.nc.cz/3d-skener-david-sls-2-stereo-dualni-skenovani-_d322838.html a tady jde třeba vidět, jak skenuje https://www.youtube.com/watch?v=tvSa7iEgNvY

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.