Přeposlat Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pro náš trh

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pro náš trh

24.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Společnost Epson připravuje novou širokoformátovou tiskárnu, která se dostane také na náš trh, a v dnešní novince se podíváme, na co se můžeme těšit. Tiskárna SureColor SC-S30610 zaujme vysokým výkonem a také zaměřením na nízké provozní náklady a maximální efektivitu.

 

Jedná se o přístroj, který je určený hlavně k potisku velkých ploch a jako takový je ideální například pro tisk různých plakátů, bannerů, poutačů a podobných věcí. Celkový design přístroje příliš nemá cenu řešit, je to prostě širokoformátová tiskárna a podle toho také vypadá. Zastavíme se ale na chvíli u ovládacího panelu. Epson se chlubí tím, že ovládání a používání této tiskárny je velmi jednoduché a bez problémů to zvládne každý. Ovládací panel je opravdu jednoduchý, obsahuje několik funkčních tlačítek, zobrazují se zde informace o náplních a celkově vypadá, že ovládání bude opravdu hračka. S jednoduchostí souvisí také systém výměny náplní, které se nacházejí vpředu tiskárny. Když už jsme u těch náplní, tak tiskárna používá 700 ml inkoustové kazety s vysokou výtěžností, takže je nebudete měnit příliš často.

 

Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pro náš trh

 

Docela důležitou vlastností je také jednoduchá manipulace s rolemi médií, o které promluvil senior product manager společnosti Epson, Marco van Niekerk. Ten prohlásil, že díky unikátnímu zvedacímu systému zvládne obsluhu jeden jediný člověk a jednoduché bude také napínání médií, které lze provádět zepředu i zezadu. Když už jsme zmínili ta média, tato tiskárna zvládne zpracovat opravdu rozsáhlou škálu a můžete bez problémů tisknout například na různé druhy fólií, PVC nebo na fotografický papír. Nyní se pojďme podívat na některé základní technické specifikace. Tento model využívá technologii tiskové hlavy Micro Piezo (Epson MicroPiezo TFP – Thin Film Piezo), díky které bude údržba minimální a zaručí také dlouhodobý nepřetržitý provoz bez nároků na nějaké zásahy.

 

Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pro náš trh

 

Výrobce myslel samozřejmě také na konektivitu, kterou zastřešuje rozhraní USB a Ethernet. V závislosti na režimu tisku zvládne tento model rychlost od 7,3 do 29,4 m2 za hodinu, což je určitě obdivuhodný výsledek. U tiskárny, která je přímo určená k potisku velkých reklamních ploch, je důležité, aby výsledky něco vydržely. Toho se určitě bát nemusíme, protože díky novým inkoustovým náplním vydrží potisky až 3 roky ve venkovním prostředí bez laminace. Oficiální premiéra tohoto modelu je naplánována na veletrh Fespa Digital 2012 (21. – 24. února 2012 v Barceloně) a prodej na našem trhu začne v březnu. V tomto měsíci se dočkáme také oficiální ceny.

 

Hlavní vlastnosti tiskárny Epson SureColor SC-S30610:

 • Možnost tisku na celou řadu natíraných i nenatíraných médií do šířky 64 palců (162,6 cm)
 • Díky snadno obsluhovatelnému zvedacímu systému zvládne instalaci médií v rolích jedna osoba
 • Snadno přístupné ovládání systému, napínání médií zezadu i zepředu
 • Rychlost tisku až 29,4 m2/h (vysokorychlostní režim; 10 m2/h v produkčním režimu; 7,3 m2/h v režimu vysoké kvality; vše na vinylová média)
 • Nová tisková hlava Thin Film Piezo pro přesné formování kapiček a dlouhou životnost produkce
 • Zdokonalený ekosolventní inkoust nevyžaduje větrání a je vhodný k použití v kancelářském prostředí
 • Energetická účinnost tiskáren splňuje podmínky programu ENERGY STAR a vysoce ekonomické, vratné 700ml inkoustové kazety zaručují minimální náklady na výtisk
 • Trvanlivé výtisky – díky novému inkoustu UltraChrome GS2 je doba světlostálosti při venkovním použití bez laminace tři roky
 • Rozlišení až 1440 × 1440 dpi s několika průchody pro hladké přechody barev a jemný detail
 • Rozhraní Ethernet a USB
 • Volitelný podávací systém pro těžké role až do 80 kg
 • Volitelný zahřívací systém zajišťující rychlejší zasychání výtisků při vysokém objemu produkce

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pro náš trh


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.