Přeposlat Kodak HERO 9.1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak HERO 9.1

27.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu blíže podíváme na nejvýše postavenou tiskárnu z modelové řady HERO od společnosti Kodak. Model 9.1 toho svým uživatelům nabídne opravdu hodně a je vhodný také pro použití v kanceláři.

 

Kodak HERO 9.1

 

Po modelech 3.1, 5.1 a 7.1 jsme si otestovali také vlajkovou loď modelové řady HERO, a to barevnou multifunkční tiskárnu označenou jako 9.1. Tato tiskárna zvládne tisk, kopírování, skenování, nechybí ani fax a Kodak umí také posílat e-maily nebo skenovat přímo na paměťovou kartu. Po designové stránce se jedná o velmi povedený přístroj, je docela dost podobný svým méně vybaveným a levnějším sourozencům a nejvíce se nám líbil rozměrný ovládací panel na přední části těla tiskárny. Co se týče velikosti, tak tento model není nijak extra velký a nalezení vhodného místa na stole je tak otázka chvilky. Problémy jsme neměli ani s manipulací, kterou zvládne bez problémů i jeden člověk. Na přední straně těla se nachází již zmíněný ovládací panel, který je dotykový a obsahuje také 4.3 palcový barevný LCD displej. Na něm si můžete prohlédnout fotografie před tiskem a zobrazuje se zde i nastavení tiskárny.

 

Kodak HERO 9.1

 

S ovládacím panelem jsme byli opravdu spokojeni, je velmi dobře navržený, jednoduchý na používání a zvykli jsme si na něj během chvilky. Určitě je to jeden z nejlepších ovládacích panelů, jaký jsme kdy viděli. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 100 listů papíru, rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu a nechybí ani automatický duplexer. Na těle tiskárny se nachází také čtečka paměťových karet, která podporuje většinu dnes běžně používaných formátů. S výbavou jsme byli docela spokojeni a jediné, co se nám trochu nezdálo, byla nízká kapacita vstupního zásobníku, která by mohla být pro náročnější uživatele limitní. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché, rychlé a určitě to zvládnete i bez použití manuálu. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a můžete se pustit do práce. Tento model může fungovat jako samostatná kopírka a fax, nicméně pokud budete chtít používat všechno, propojení s počítačem a následné instalaci se nevyhnete.

 

Kodak HERO 9.1

 

O propojení s počítačem se stará standardní USB port a co se týče další konektivní výbavy, na těle tiskárny najdeme také rozhraní Ethernet a nechybí ani WiFi pro bezdrátové připojení. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a ovladače najdete jak na přiloženém CD, tak na webu výrobce. Trochu nás zklamala rychlost tisku, která je velmi podobná levnějším, méně vybaveným sourozencům a čekali jsme, že vlajková loď zvládne tisk lépe. Při kombinovaném testu (tisk textu, grafiky a prezentací) jsme dosáhli nejvyšší rychlosti 2.7 stránek za minutu (ppm), což není nějak extra dobrý výkon. Rychlost tisku fotografií je průměrná a tento model zvládne fotografii o klasickém rozměru 4x6 palců za 1:38. Kvalita tisku fotografií je velmi dobrá, nejvíce vynikne hlavně skvělé zobrazení barev a vysoká úroveň detailů. To s kvalitou tisku textu už to tak dobré není, při menším fontu jsme měli trochu problémy s čitelností a v tomto případě není příliš dobrá ani ostrost jednotlivých písmen. Ideální je použití velikosti okolo 10 až 12 bodů, což zaručí solidní čitelnost. Kopírka i skener odváděly dobrou práci a neměli jsme k nim žádné výhrady.

 

Kodak HERO 9.1

 

Kodak HERO 9.1 je povedená multifunkční tiskárna, která patří na vrchol modelové řady HERO, nicméně jsme si všimli několika ne zrovna příjemných vlastností. Nejvíce nás zklamala asi rychlost tisku a kvalita tisku textu při malém fontu, která není zrovna dobrá. Nepotěší ani nízká kapacita vstupního zásobníku. Největší výhody tohoto modelu jsou skvělý ovládací panel, rozsáhlá výbava, velmi dobrá kvalita tisku fotografií a také docela nízké provozní náklady. Cena se pohybuje okolo 240 dolarů (cca 4700 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak HERO 9.1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.