Přeposlat Epson WorkForce Pro WP-4020

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WP-4020

19.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Epson WorkForce Pro WP-4020, na kterou se v dnešní recenzi podíváme, kombinuje to nejlepší z laserových a inkoustových tiskáren. Tento model se hodí jak do domácnosti, tak do méně vytížené kanceláře, tak se pojďme podívat, jak si vedl v testu.

 

Epson WorkForce Pro WP-4020

 

Jedná se o barevnou inkoustovou single tiskárnu, takže umí pouze a jenom tisknout. Náročnější uživatelé požadující kopírku, skener nebo fax, se tak budou muset poohlédnout jinde. Po stránce designu je tato tiskárna docela normální a nijak nevyčnívá z řad podobných modelů od konkurence. No, vlastně trochu vyčnívá, a to docela velkými rozměry, které jsou na single inkoustovou tiskárnu opravdu přehnané. Hmotnost okolo 11 kg také není zrovna nejnižší, takže přenášení je pro jednu osobu nepohodlné a mírné problémy nám dělalo i najít pro tiskárnu vhodné místo na klasickém kancelářském stole. Právě přepálená velikost a hmotnost jsou pravděpodobně největší zápory, kterými tento model disponuje. Na horní straně těla se nachází velmi jednoduchý ovládací panel s několika funkčními tlačítky a nechybí zde ani ukazatel stavu náplní. Když už jsme u těch náplní, tak Epson používá klasické čtyři oddělené cartridge. Na ovládací panel jsme si zvykli rychle, s ovládáním tiskárny jsme neměli vůbec žádné potíže, ale trochu nám zde chyběl barevný displej, na kterém by šly zobrazit fotografie před tiskem.

 

Epson WorkForce Pro WP-4020

 

Základní výbava je docela na úrovni a dostanete například vstupní zásobník na 330 listů papíru, automatický duplexer pro oboustranný tisk a nechybí ani rozhraní PictBridge, který slouží k přímému tisku fotografií z digitálního fotoaparátu. Maximální měsíční výtěžnost je dostatečných 20 000 výtisků. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a určitě to zvládnete i bez nahlédnutí do manuálu. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge a po propojení tiskárny s počítačem a následné instalaci můžete začít tisknout. O propojení s počítačem se stará klasický USB port a konektivní výbava zahrnuje také WiFi přijímač, takže tiskárnu můžete připojit i k internetu. K síti můžete tento model připojit také pomocí rozhraní Ethernet, a pokud jste přišli na chuť cloudu, můžete tisknout z Google Cloud Print. Uživatelé mobilních telefonů iPhone určitě ocení podporu technologie Apple AirPrint.

 

Epson WorkForce Pro WP-4020

 

Co se týče klasických počítačových operačních systémů, tento model podporuje dnes většinu běžně používaných systémů (Windows XP / Vista / 7, MAC OS X) a ovladače najdete přímo na webu výrobce. Nyní se dostáváme k tomu nejlepšímu, což je rychlost tisku. Při testu kombinovaného tisku (grafika, text, grafy) jsme dosáhli nejlepší rychlosti 5.6 stránek za minutu (ppm), což je opravdu skvělá hodnota a v této kategorii patří určitě mezi ty nejlepší. Standardní barevné fotografie o rozměru 4x6 palců se dočkáte za velmi dobrých 1:12. Nezklamala nás ani kvalita tisku, která patří určitě také k nadprůměru. Při tisku textu jsme ocenili hlavně solidní ostrost a slušnou čitelnost i při malém fontu. Není to sice úplně dokonalé, ale pro většinu uživatelů to bude určitě více než dostatečné. To samé platí také pro tisk fotografií. Ty disponují dobrým podáním barev a příjemnou úrovní detailů. U fotografií slibuje Epson životnost až 66 let a odolnost proti poškrábání a vodě.

 

Epson WorkForce Pro WP-4020

 

Epson WorkForce Pro WP-4020 je velmi povedená tiskárna, kterou ocení hlavně příznivci kvalitního a rychlého tisku. Právě tyto dva atributy jsou na tomto modelu to nejlepší. Kromě toho se nám ale líbila také dobrá výbava a jednoduchý ovládací panel. Mezi hlavní nevýhody patří trochu přehnané rozměry a vysoká hmotnost, která znesnadňuje manipulaci.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WP-4020


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.