Přeposlat Canon Color imageClass MF8380Cdw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass MF8380Cdw

13.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud potřebujete barevnou tiskárnu do menší kanceláře nebo pracovní skupiny se slušnými multifunkčními vlastnostmi, máme pro vás ideální model. Je to barevná tiskárna Canon Color imageClass MF8380Cdw, tak se pojďme podívat, jak si vedla v testu.

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw

 

Tato tiskárna zvládne tisk, kopírování, skenování a nechybí zde ani fax, takže na své si přijdou i náročnější uživatelé. Po stránce vzhledu se jedná o klasickou laserovou tiskárnu, tělo je vyvedeno v dvoubarevném provedení a co se týče rozměrů, tak ty jsou větší, než jsme čekali a najít pro tiskárnu vhodné místo by mohl být trochu problém. Hmotnost také není nejnižší a i s náplněmi váží tento model značných 30.8 kg, takže při manipulaci bude lepší, když si k sobě někoho přizvete. Na horní straně těla tiskárny se nachází docela přehledný ovládací panel, který je osazen alfanumerickou klávesnicí, klasickými tlačítky pro pohyb do čtyř směrů, tlačítky pro tisk, skenování, tisk, kopírování, fax a nechybí ani informační LCD displej s pěti řádky. Rozvržení ovládacího panelu je dobré, ale trochu nám vadilo, že nejde vyklápět. Při ovládání tak budete muset stát přímo nad ním, což není vzhledem k velikosti zrovna dvakrát příjemné a pohodlné.

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw

 

V základní výbavě dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, který můžete rozšířit až na celkových 550 listů, což už je docela dost a mělo by to stačit i do vytíženější kanceláře. Maximální měsíční výtěžnost činí 40 000 výtisků a potěšila nás také přítomnost automatického duplexeru pro oboustranný tisk. Rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu se zde nenachází, což ale vzhledem k zaměření ani tak nevadí. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduché a jediné problémy jsme měli pouze s nalezením vhodného místa. Jakmile se vám to podaří, stačí jen zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem, propojit tiskárnu s počítačem a po následné instalaci se můžete pustit do práce. O propojení s počítačem se stará rozhraní USB, nicméně tiskárna nabízí také rozhraní WiFi nebo Ethernet. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje většinu dnes běžně používaných systémů, přičemž ovladače dostanete na CD spolu s tiskárnou a můžete si je samozřejmě také stáhnout na webu výrobce.

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw

 

Při našem testu jsme používali Windows 7 a instalace probíhala naprosto bez problémů. Rychlost tisku je na docela slušné úrovni a výrobce uvádí 21 stránek za minutu (ppm) v normálním a 10 ppm v oboustranném módu. Při našem kombinovaném testu, kdy jsme tiskli text, grafiku a prezentace, jsme dosáhli rychlosti 4.8 ppm, což sice není v této kategorii nejlepší výsledek, ale není to ani žádný propadák. Prvního výtisku se dočkáte za 15.3 sekund při monochromatickém a za rovných 16 sekund při barevném tisku. Kvalita tisku je docela solidní a nejvíce vynikne tisk textu. Ten je opravdu výborný, jednotlivá písmenka jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu a ocenili jsme také solidní ostrost. Tisk grafiky už tak dobrý není, protože podání barev je spíše horší a zdály se nám docela vybledlé. Na druhou stranu, pro domácí použití nebo na nějaké úkoly do školy to stačí.

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw je povedená multifunkční tiskárna, která je přímo určený do menších kanceláří a tomu odpovídá jak výbava, tak výkony. Nejvíce se nám líbila kvalita tisku textu, dobrá konektivní výbava a ocenili jsme také přijatelnou rychlost tisku. Mezi negativní vlastnosti této tiskárny patří větší rozměry, ovládací panel, který nejde vyklopit, takže je hůře přístupný a pouze průměrná kvalita tisku grafiky.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color imageClass MF8380Cdw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.