HP


Přeposlat HP TopShot LaserJet Pro M275

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP TopShot LaserJet Pro M275

09.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

3D technologii známe hlavně z televizorů a monitorů, nicméně v poslední době se dostává i do ostatních odvětví elektroniky, jako jsou tablety nebo chytré mobilní telefony. Už se začínají objevovat i 3D tiskárny a v dnešní novince se na jednu takovou podíváme.

 

HP TopShot LaserJet Pro M275

 

Má ji na svědomí společnost HP a jedná se o model s označením TopShot Pro M275. Tato barevná multifunkční tiskárna zvládne tisk, kopírování a skenování a o již zmíněné 3D se stará speciální skener označený TopShot. Je to docela zajímavá technologie, která sice omezuje klasické použití skeneru, ale pokud chcete vytisknout nějaký 3D objekt, funguje výborně. Tento skener se nachází na horní straně těla tiskárny a vlastně to není úplně skener, ale fotoaparát s rozlišením 8 MPx (3260 x 2460 pixelů), který pořídí 6 snímků a následně z nich vytvoří 3D obrázek, který si můžete vytisknout. Po vzhledové stránce se jedná o normální inkoustovou tiskárnu a potěšilo nás hlavně kvalitní dílenské zpracování. Co se týče rozměrů, tak tiskárna není nijak přehnaně velká a neměli jsme žádný závažnější problém najít pro ni vhodné místo na stole. Hmotnost se pohybuje okolo 13.6 kg, což sice není úplně nejmíň, ale není to ani příliš limitní hodnota.

 

HP TopShot LaserJet Pro M275

 

Na přední straně těla tiskárny se nachází velmi jednoduchý ovládací panel zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 3.5 palce, přes který probíhají různá nastavení a na jeho používání jsme si zvykli opravdu rychle. Uživatelské rozhraní je jednouché a intuitivní. Co se týče základní výbavy, tak v té dostanete vstupní zásobník na 150 listů papíru, 600 Mhz procesor a paměť 128 MB. Měsíční výtěžnost tiskárny je 20 000 výtisků, což je docela dost i do vytížené kanceláře nebo domácnosti. Trochu nás zklamala absence rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu, protože vzhledem k vysoké kvalitě tisku fotografií by se sem tato technologie náramně hodila. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a rychlý úkon, se kterým jsme neměli žádné závažnější potíže. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge a po zapojení do elektrické sítě a instalaci do počítače můžete využívat všechno, co tento model nabízí. O propojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB a kromě toho můžete použít také Ethernet nebo bezdrátovou WiFi, takže na palubě najdeme všechno podstatné.

 

HP TopShot LaserJet Pro M275

 

Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak klasiku v podobě Windows, tak MAC OS X a některé variace Linuxu. Rychlost tisku je pouze průměrná a při našem kombinovaném testu, kdy jsme tiskli text, grafiku a prezentace, jsme dosáhli nejlepšího výsledku 3.3 ppm, přičemž konkurenční modely to v několika případech umí o trochu rychleji (Dell 1355cnw Multifunction Color Printer – 4.5 ppm). Kvalita tisku je na tom podstatně lépe, než jeho rychlost a nejvíce vynikne hlavně tisk barevných fotografií. Ty nabídnou skvělé podání barev, vysokou úroveň detailů a také příjemnou ostrost. Fotoaparát starající se o skenování 3D objektů fungoval výborně, nicméně při skenování klasických věcí, jako jsou dokumenty nebo fotografie, nijak zázračné výkony nepředvedl. Všimli jsme si, že měl problémy hlavně s podáním barev. Technologie je to ale velmi zajímavá a určitě se najde spousta uživatelů, kteří ji využijí.

 

HP TopShot LaserJet Pro M275

 

HP TopShot LaserJet Pro M275 je povedená multifunkční tiskárna, jejíž hlavní zbraň je hlavně schopnost skenovat 3D objekty pomocí 8 MPx fotoaparátu. Tato technologie funguje výborně, ale trochu omezuje klasické použití skeneru, který při skenování dokumentů nebo fotografií nepodával zrovna excelentní výkony. Rychlost tisku je průměrná, ale jeho kvalita je výborná a řadí se určitě vysokému nadprůměru.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP TopShot LaserJet Pro M275


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.