Přeposlat Brother MFC-J280w

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J280w

03.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi potěšíme hlavně uživatele, kteří hledají nepříliš drahou multifunkční tiskárnu do domácnosti s nízkými provozními náklady. Otestovali jsme si model MFC-J280w od společnosti Brother, tak se pojďme podívat, jak si vedl.

 

Brother MFC-J280w

 

Jedná se o multifunkční barevnou inkoustovou tiskárnu, která zvládne tisk, kopírování, skenování a nechybí zde ani fax, takže v tomto ohledu ji ocení i náročnější uživatelé. U tohoto modelu nás potěšily docela kompaktní rozměry a příjemná hmotnost (8.7 kg), takže manipulace je jednoduchá a nalezení vhodného místa na stole nám také nedělalo žádné větší problémy. Vzhled tiskárny je docela příjemný, moderní a dílenské zpracování je také dobré. Na horní straně těla tiskárny se nachází přehledný ovládací panel, který obsahuje klasická funkční tlačítka, směrové tlačítko pro pohyb v menu a nechybí ani barevný LCD displej s úhlopříčkou 1.9 palce. Displej je dotykový a zobrazují se na něm jak informace o tisku, tak stavu tiskárny a můžete si na něm také prohlížet fotografie před tiskem. Celkově jsme neměli s ovládacím panelem vůbec žádné problémy, po ergonomické stránce je navržený dobře a rychle jsme si na něj zvykli.

 

Brother MFC-J280w

 

To se základní výbavou je to už bohužel trochu horší a několik podstatných věcí chybí. Vstupní zásobník pojme pouze 100 listů papíru, což není mnoho a ve výbavě chybí jak automatický duplexer, tak rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Trochu nás zarazila také absence čtečky paměťových karet a možnosti používat USB flash disk pro tisk nebo skener, což je v dnešní době docela běžné. Maximální měsíční výtěžnost je 2500 výtisků a to je pro domácí použití dostatečné. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchá záležitost a zvládli jsme to během chvilky. Musíte jenom najít vhodné místo na stole, zapojit náplně, naplnit zásobník papírem a po zapojení do elektrické sítě a propojení s počítačem se můžete pustit do práce. Při propojení s počítačem jsme použili klasický USB kabel, nicméně součástí konektivní výbavy je také rozhraní WiFi (802.11b/g) pro bezdrátové připojení.

 

Brother MFC-J280w

 

Při testu jsme používali operační systém Windows Vista, nicméně tiskárna podporuje také klasiku v podobě Windows XP a můžete použít samozřejmě i Windows 7. Po stránce rychlosti jsme byli s tímto modelem docela spokojeni, nicméně mezi ty úplně nejrychlejší určitě nepatří. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a prezentací jsme dosáhli nejlepšího výsledku 4.3 stránky za minutu (ppm), což je na tuto cenovou kategorii dobrý výsledek. Rychlost tisku fotografií je už trochu horší a tiskárna zvládne fotografii o klasickém rozměru 4x6 palců za nezajímavých 1:57. Jen pro srovnání, konkurenční Kodak ESP C310 umí to samé za 46 sekund. Kvalita tisku je průměrná a to platí jak pro text, tak pro grafiku. Výsledky jsou docela dobře použitelné pro domácí použití nebo například do školy, ale na nějaké firemní prezentace a podobné věci bychom je moc nedoporučovali. Při použití malého fontu jsou jednotlivá písmenka trochu kostrbatá a zobrazení barev je pouze průměrné.

 

Brother MFC-J280w

 

Brother MFC-J280w je slušná levná tiskárna, která je zaměřená převážně pro použití v domácnosti a tomu odpovídají jak její provozní náklady, tak výkony. Líbil se nám hlavně povedený a intuitivní ovládací panel a docela dobrá rychlost tisku. Hlavní negativa jsou velké mezery ve výbavě a pouze průměrná kvalita tisku.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J280w


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.