Přeposlat Canon Color imageClass MF8080Cw

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass MF8080Cw

30.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na multifunkční tiskárnu, která tak trochu klame tělem. Na první pohled vypadá jako přístroj určený do vytížené kanceláře, ale pravda to úplně není.

 

Canon Color imageClass MF8080Cw

 

Canon Color imageClass MF8080Cw nás na první pohled zaujal rozměry a nebyly to pocity právě dobré. Tento model je podstatně větší, než drtivá většina konkurence a podobné rozměry byly běžné před několika lety, ale ne dnes. Hmotnost se lehce přehoupla přes 26 kg, což je opravdu hodně a k manipulaci si tak budete muset někoho přizvat, protože pro jednoho člověka je to docela náročný úkon. Co se týče vlastností, tak tato barevná laserová multifunkční tiskárna zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a nechybí zde ani fax, což nahrává kancelářskému použití. Design tiskárny je celkem povedený, líbilo se nám hlavně bílé tělo a přehledný ovládací panel, který se nachází na horní straně těla. Kromě klasických ovládacích prvků se zde nachází také monochromatický LCD displej, na kterém se zobrazují informace o tisku a nastavení tiskárny. Po ergonomické stránce jsme k ovládacímu panelu neměli žádné připomínky a velmi rychle jsme si na něj zvykli.

 

Canon Color imageClass MF8080Cw

 

Přítomnost faxu sice evokuje použití ve větší kanceláři, ale výbava to vyvrací. Zásobník pojme pouze 150 listů papíru, což je dostatečné tak pro použití v domácnosti a dalším zklamáním pro nás byla absence automatického duplexeru. Ten si nemůžete pořídit ani za příplatek, což je prostě chyba. Maximální měsíční výtěžnost 30 000 výtisků je dostatečná. Ve výbavě schází také rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu, ale to až takový nedostatek není. Když se vám povede najít pro tiskárnu vhodné místo a přemluvíte někoho, kdo vám ji na něj pomůže dotáhnout, je následné uvedení do provozu docela jednoduchá záležitost. Stačí naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po zapojení do elektrické sítě můžete tiskárnu používat jako samostatnou kopírku a fax. Abyste mohli používat všechno, co tento model nabízí, budete ho muset propojit s počítačem a nainstalovat.

 

Canon Color imageClass MF8080Cw

 

O propojení se stará klasický USB kabel a co se týče další konektivity, ve výbavě nechybí ani Ethernet a WiFi, což chválíme. Tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů a ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu výrobce. Rychlost tisku je docela slušná, při našem testu jsme naměřili 12 stránek za minutu (ppm) v případě černobílého a 8 ppm v případě barevného tisku. Kvalita tisku je na velmi dobré úrovni a nejvíce vynikne kvalita tisku textu. Při něm jsme ocenili hlavně skvělou ostrost a s tím spojenou dobrou čitelnost i při použití malého fontu. Tisk grafiky je dobrý jak pro použití v domácnosti, tak v kanceláři a docela dobrá je také kvalita tisku barevných fotografií. Ty sice nejsou tak dobré, jako v případě barevných inkoustových tiskáren, ale na poli laserových modelů patří tento Canon určitě k nadprůměru.

 

Canon Color imageClass MF8080Cw

 

Canon Color imageClass MF8080Cw je docela slušná laserová multifunkční tiskárna, ale zbytečně ji limituje několik podstatných nedostatků. Tím největším je pravděpodobně malá kapacita vstupního zásobníku a nemožnost pořídit si automatický duplexer. Nepotěšily nás ani velké rozměry a vysoká hmotnost. Mezi nejlepší vlastnosti tohoto modelu patří dobrá konektivita, přehledný ovládací panel a slušná rychlost tisku. S kvalitou tisku jsme byli spokojeni.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Color imageClass MF8080Cw


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.