HP


Přeposlat HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

13.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na novou multifunkční tiskárnu od HP, a to konkrétně na model s označením PhotoSmart 7510 e-All-in-One. Tato tiskárna je určená hlavně pro použití v domácnosti, čemuž odpovídá jak výbava, tak výkony.

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

 

Tento model zvládne tisk, kopírování, skenování a disponuje také technologií eFax, takže na své si přijdou i náročnější uživatelé. Po stránce velikosti se jedná o průměrně velký model, nalezení vhodného místa na stole není problém a jednoduchá je také manipulace. Design tohoto přístroje se nám vcelku zamlouval, tělo tiskárny je vyvedeno klasicky v černé barvě a působí elegantním dojmem. Jedna z nejlepších věcí na tomto modelu je skvělý ovládací panel, který je zastoupen barevným dotykovým LCD displejem s úhlopříčkou obrazu 4.3 palců, přes který probíhá veškerá komunikace s tiskárnou. Displej je docela citlivý, velmi dobře reaguje na povely a celkově jsme byli s ovládacím panelem opravdu spokojeni. Díky velkému displeji může tiskárna fungovat také jako webový prohlížeč a součástí výbavy jsou programy Snapfish, Facebook, DreamWorks, QuickForms, Tabbloid, Crayola a Travel Guide.

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

 

Když už jsme u té výbavy, tak ta je vcelku dostatečná a nachází se zde většina pro domácnost důležitých věcí. Jedinou výtku máme k absenci rozhraní PictBridge. Vstupní zásobník pojme solidních 125 listů papíru, 25 listů fotopapíru a nechybí ani automatický duplexer pro oboustranný tisk a čtečka paměťových karet (tiskárna podporuje formáty Memory Stick Duo, Secure Digital a MultiMedia Card). Maximální měsíční výtěžnost činí 1250 výtisků, což není úplně špatné a stačí to i pro vytíženější domácnost. Potěšilo nás také to, že tato tiskárna podporuje technologii AirPrint od společnosti Apple, takže můžete tisknout ze svého iPhonu, iPadu a dokonce také z iPodu Touch. Uvedení do provozu je velmi jednoduché a s tímto úkonem jsme neměli žádné závažnější potíže. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, zapojit cartridge, naplnit zásobník papírem a po zapojení do elektrické sítě může tento model fungovat jako samostatná kopírka a fax. Pokud budete chtít využít všechno, co tento model nabídne, budete ho muset propojit s počítačem.

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

 

Připojení probíhá pomocí klasického USB kabelu a pro bezdrátové připojení můžete použít WiFi přijímač. Trochu nás zklamalo, že tiskárna není vybavena rozhraním ethernet, což je v dnešní době docela rozšířené a hodně používané rozhraní. Rychlost tisku je na velmi dobré úrovni a při našem testu se nám podařilo dosáhnout výsledku 3.7 stránky za minutu (ppm). Jednalo se o kombinovaný tisk, který zahrnoval jak text, tak grafy a různou grafiku. Barevné fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palců se dočkáte za slušných 1:19. Jednou z nejsilnějších zbraní této tiskárny je výborná kvalita tisku fotografií, která patří v této kategorii mezi to nejlepší, a výsledky jsou opravdu skvělé. Potěšila nás jak vysoká úroveň ostrosti, tak velmi dobré podání barev a v neposlední řadě i vysoká míra detailů. Kvalita tisku textu už tak nevyniká, ale pořád patří ke slušnému průměru, přičemž text můžete bez problémů použít i pro prezentační materiály. Celkové velmi kladné dojmy z této tiskárny trochu kazí vysoké provozní náklady, protože spotřeba náplní opravdu nepatří k nejnižším a pokud budete tisknout ve vysoké kvalitě, budete muset často doplňovat.

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One je opravdu povedená multifunkční tiskárna, která potěší skvělým dotykovým displejem, množstvím nainstalovaných programů a také špičkovou kvalitou tisku fotografií. Rychlost tisku je na slušné úrovni. Nespokojeni jsme byli hlavně s vyššími provozními náklady a také s absencí rozhraní Ethernet a PictBridge. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 3500 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.