HP


Přeposlat HP Color LaserJet Pro 100 MFP

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

07.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na profesionální multifunkční tiskárnu od společnosti HP z modelové řady Color LaserJet Pro, a to na model s jednoduchým označením 100 MFP. Tato tiskárna je zaměřena hlavně do kanceláří, kde je potřeba kvalitní barevný tisk.

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

 

Tato barevná laserová multifunkční tiskárna zvládne tisk, kopírování a také skenování, přičemž fax zde trochu překvapivě chybí. Možná i proto jsou ale rozměry tiskárny docela kompaktní a nalezení vhodného místa kdekoliv v kanceláři by nemělo být nijak obtížné. Hmotnost ale už tak příjemná není a 15.8 kg naznačuje, že pro pohodlnou manipulaci bude lepší si někoho k sobě přizvat. Design tiskárny není nijak extra zajímavý, nicméně v této kategorii se na to stejně nijak zvlášť nehraje. Dílenské zpracování těla je na velmi dobré úrovni a tiskárna působí bytelným a poctivým dojmem. Docela povedený je ovládací panel, který se nachází na přední straně těla tiskárny a kromě několika funkčních tlačítek obsahuje také malý, dvouřádkový monochromatický displej. Ten má hlavně informační vlastnost a zobrazují se na něm informace o stavu náplní, tisku a celkovém stavu tiskárny. Samotný ovládací panel se používá velmi dobře, je přehledný, jednoduchý a zvykli jsme si na něj opravdu rychle.

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

 

Základní výbava sice není úplně špatná, ale několik věcí bychom jí určitě vytkli. Tou první je absence automatického duplexeru, což je při častém používání plýtvání jak časem, tak papírem a u takto zaměřené tiskárny bychom ho určitě uvítali. Vstupní zásobník pojme 150 listů papíru, doporučená měsíční výtěžnost činí 250 až 950 výtisků, přičemž maximální zatížení je 20 000 výtisků. Tiskárna je vybavena také pamětí 128 MB, která už nejde dál rozšířit. Uvedení do provozu je velmi jednouché a zvládli jsme to opravdu rychle. Pokud budete pro připojení používat klasický USB kabel, tiskárna se nainstaluje pomocí Smart Install. To spočívá v tom, že tiskárnu zapojíte do elektrické sítě, do počítače pomocí kabelu, zapnete ji a to je všechno. Tiskárna začne komunikovat s počítačem a všechnu práci s instalací udělá za vás. Tato technologie funguje ale pouze pod operačním systémem Windows, uživatelé MAC OS budou muset tiskárnu nainstalovat klasicky ručně z přiloženého disku.

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

 

Když už jsme u těch operačních systémů, tak tento model podporuje snad všechno, co se dá v dnešní době na počítačích vidět a kromě Windows a MAC OS ji můžete používat také po Linuxem a jeho derivátech. Konektivní výbava je velmi slušná a zahrnuje již zmíněné USB, přičemž nechybí ani WiFi a Ethernet 10 Base-T/100 Base-TX. Pokud budete chtít používat online službu ePrint, připojení k internetu se samozřejmě nevyhnete. Rychlost tisku nás trochu zklamala a v této kategorii najdete spoustu konkurentů, kteří jsou rychlejší. Rychlost tisku černého textu je 11.56 stránek za minutu (ppm), rychlost tisku grafiky je 12.87 ppm a prezentace zvládá tiskárna rychlostí 10.23 ppm. Na druhou stranu, kvalita tisku je velmi dobrá a určitě patří k nadprůměru. Ocenili jsme jak černý, ostrý a dobře čitelný text, tak velmi kvalitní tisk barevné grafiky, kdy vynikne hlavně skvělé podání barev a vysoká úroveň ostrosti. Typická spotřeba tiskárny je 310W, což je docela v normě a průměrné jsou také provozní náklady.

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP je povedená multifunkční tiskárna, která vyniká hlavně díky vysoké kvalitě tisku grafiky, díky čemuž se hodí i pro náročné kancelářské použití. Ocenili jsme také docela kompaktní rozměry a velmi jednoduché uvedení do provozu pomocí Smart Install. Mezi nedostatky patří určitě absence automatického duplexeru a také horší rychlost tisku. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 6900 Kč s DPH.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color LaserJet Pro 100 MFP


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.