HP


Přeposlat HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

05.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na jednoduchou multifunkční tiskárnu od HP, která je určena hlavně pro domácí použití. Jedná se o trochu lépe vybaveného a nepatrně dražšího sourozence HP PhotoSmart 5510 e-All-in-One.

 

Multifunkční tiskárny určené do domácnosti mají několik neoddiskutovatelných výhod, jako jsou většinou kompaktní rozměry a fakt, že zastoupí jak tiskárnu, tak kopírku a skener. To samé samozřejmě zvládne i dnešní testovaný model a navíc podporuje službu eFax, která vám umožní odeslat a přijmout 20 stránek z faxu za měsíc zdarma, bez nutnosti používat telefonní linku. Po designové stránce se jedná o docela povedený model, tiskárna je docela kvalitně vyrobená a mimo jiné jsme ocenili také kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Díky tomu není problém pro tiskárnu najít vhodné místo na stole a potěšila nás také relativně nízká hmotnost, takže manipulace je bezproblémová. Na přední straně se nachází barevný dotykový LCD displej, který zastupuje také ovládací panel. S jeho funkčností jsme byli spokojeni, na doteky reaguje docela dobře a ovládání patří k velmi jednoduchým a příjemným úkonům.

 

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

 

Po stránce výbavy se jedná o docela slušný model, nicméně kapacita vstupního zásobníku na papír nás trochu zklamala. Vstupní zásobník pojme pouze 80 listů papíru, což je opravdu málo a neustálé doplňování začne po čase otravovat. Maximální měsíční výtěžnost je 1000 výtisků, což není úplně špatné a odpovídá to zaměření do domácnosti. Potěšila nás přítomnost automatického duplexeru a čtečky paměťových karet. Rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu ve výbavě bohužel schází. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý a bezproblémový úkon, který jsme zvládli během chvilky a neměli jsme s ním vůbec žádné problémy. Pro tiskánu stačí najít vhodné místo na stole, zapojit ji do elektrické sítě, naplnit zásobník papírem, zapojit cartridge a po propojení s počítačem a následné instalaci se můžete pustit do práce. O spojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB a tiskárna je osazena také WiFi přijímačem pro bezdrátové připojení k internetu. Je škoda, že konektivní výbava neobsahuje také rozhraní Ethernet.

 

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

 

Co se týče operačních systémů, tak tento model jsme si otestovali pod Windows 7, nicméně použít můžete samozřejmě i starší Windows XP a Vista. Ovladače pro Windows 7 dostanete spolu s tiskárnou na přiloženém CD, nicméně všechny ovladače jdou samozřejmě stáhnout i na webu výrobce. Po stránce rychlosti tisku je tento model spíše průměrný, nicméně pro použití v domácnost jeho výkony dostačují. Podle výrobce zvládne tiskárna maximálně 22 stránek za minutu v případě barevného i monochromatického tisku, nicméně efektivní rychlost tisku činí 3.2 stránky za minutu. To sice není úplně nejhorší, ale levnější a níže položený model PhotoSmart 5510 je na tom po stránce rychlost o trochu lépe. Fotografii o standardní velikosti 4 x 6 palců zvládne tiskárna za 56 sekund, což je pro tuto kategorii typické. Kvalita tisku je docela slušná a nejvíce se nám zalíbil tisk fotografií. Ty nabídnou jak dobrou ostrost, tak slušné podání barev. Kvalita tisku textu patří k průměru, ale pro domácí a školní použití je naprosto dostačující.

 

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

 

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One je docela slušná multifunkční tiskárna, která za přijatelnou cenu nabídne všechno, co byste od podobného modelu očekávali. Za své peníze dostanete skvělý ovládací panel zastoupený dotykovým displejem, slušnou základní výbavu a v neposlední řadě také kvalitní tisk fotografií. Nelíbil se nám malý vstupní zásobník, lehce podprůměrná rychlost tisku a absence rozhraní Ethernet.Cena se na našem trhu pohybuje okolo 2400 Kč.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 1

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.