Přeposlat Kodak HERO 5.1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak HERO 5.1

01.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi budeme pokračovat v testování tiskáren z nové modelové řady Kodaku s označením HERO. Po modelu 3.1 se podíváme i na trochu lépe vybavenou a nepatrně dražší verzi 5.1.

 

Modelová řada tiskáren HERO je zaměřená především na domácnost a základní model HERO 3.1 jsme si otestovali před nedávnem. Dnešní testovaná tiskárna s označením 5.1 nabídne několik věcí, které u základního modelu nenajdete a celkově se nám zdála jako podstatně lepší volba. Design obou těchto tiskáren je takřka identický a opět jsme ocenili moderní vzhled a také docela kompaktní rozměry, díky kterým nebudete mít problém pro tiskárnu najít vhodné místo na stole. Hmotnost 6.26 kg je také příjemná a manipulace je tak pohodlná i pro jednoho člověka. Na pravé straně těla tiskárny se nachází přehledný a jednoduchý ovládací panel, který obsahuje několik funkčních tlačítek a nechybí mu ani barevný vyklápěcí LCD displej s úhlopříčkou 2.4 palce. Displej má převážně informační hodnotu a zobrazují se na něm informace o tisku, stavu tiskárny a také o nastavení. Co se týče hlavních vlastností, tak tento model zvládne tisk, kopírování a skenování. Fax zde není, ale vzhledem k zaměření na domácnost to není nijak zarážející.

 

Kodak HERO 5.1

 

Ve výbavě dostanete například vstupní zásobník na 100 listů papíru, čtečku paměťových karet a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Potěšila nás také přítomnost automatického duplexeru pro oboustranný tisk. Celkově je výbava velmi dobrá a tiskárna podporuje také Google Cloud Print a Kodak Email Print, takže pokud ji připojíte k internetu, můžete tisknout klidně i pomocí svého smartphonu (musíte mít samozřejmě nainstalovanou příslušnou aplikaci). Uvedení do provozu je jednoduché a s tímto úkonem jsme neměli vůbec žádné problémy. Pro tiskárnu stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit náplně a po zapojení do elektrické sítě může tiskárna fungovat jako samostatná kopírka. Pokud budete chtít používat všechno, co tento model zvládne, budete ho muset připojit k počítači a k internetu. O propojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB a k internetu můžete tiskárnu připojit pomocí WiFi. Rozhraní Ethernet ve výbavě bohužel chybí.

 

Kodak HERO 5.1

 

Spolu s tiskárnou dostanete také CD s ovladači pod operační systém Windows 7 a tiskárna podporuje také klasiku v podobě Windows XP a Vista. Zkrátka nepřijdou ani uživatelé počítačů od společnosti Apple a všechny ovladače si můžete stáhnout také na webu výrobce. Rychlost tisku je docela slušná a víceméně je shodná s levnějším modelem 3.1. Při našem kombinovaném tisku jsme dosáhli rychlosti 3.1 stránky za minutu (ppm), což není nejhorší a pro domácí použití to určitě stačí. To samé se dá prohlásit také o kvalitě tisku textu. Není to sice špička (například pro nějaké prezentační a reklamní materiály je kvalita nedostatečná), ale pro použití v domácnosti nebo do školy to úplně v pohodě stačí. Kvalita tisku grafiky je průměrná a nakonec jsme si samozřejmě vyzkoušeli také tisk barevných fotografií, který je velmi dobrý a určitě patří k nadprůměru. Ocenili jsme jak dobré podání barev, tak slušnou ostrost a i vysokou úroveň detailů. Kvalita při kopírování i skenování je průměrná a nijak nevybočuje z řady podobně zaměřených a vybavených modelů.

 

 

Kodak HERO 5.1

 

Kodak HERO 5.1 je slušná multifunkční tiskárna, která je přímo určená do domácnosti a svou roli zde plní velmi dobře. Líbil se nám povedený design, dobrý ovládací panel s barevným LCD displejem, slušná rychlost tisku a v neposlední řadě také rozsáhlá výbava. Výtku máme k horší kvalitě tisku grafiky a absenci rozhraní Ethernet. Průměrná cena se pohybuje okolo 110 dolarů (v přepočtu asi 2070 Kč bez DPH).
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kodak HERO 5.1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.