Přeposlat Polaroid Z340 Instant Digital Camera

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Polaroid Z340 Instant Digital Camera

29.11.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes pro vás máme opravdu zajímavý přístroj, který v sobě kombinuje digitální fotoaparát a tiskárnu. Jedná se o Polaroid Z340 Instant Digital Camera a ocení ho zejména ti, co si rádi a často své fotografie tisknou v menším formátu.

 

Polaroid Z340 Instant Digital Camera

 

Spojit fotoaparát a tiskárnu není nic nového a Polaroid patří v této kategorii mezi hlavní průkopníky. Jedná se vlastně o takového následovníka modelu Polaroid PoGo Instant Digital Camera, nicméně technologický pokrok je zde patrný opravdu hodně a výsledky a možnosti jsou nyní mnohem lepší než před lety. Design se opravdu povedl, tento přístroj je sice moderní, ale působí tak trochu retro dojmem a dokáže přitáhnout pozornost. Nejedná se sice o nějak extra kompaktní model, nicméně v ruce se drží dobře, a to také díky popruhu, který usnadňuje manipulaci. Na přední straně se nachází objektiv s bleskem, výstup tiskárny a na zadní je umístěný barevný LCD displej a ovládací panel. Displej disponuje úhlopříčkou obrazu 2.3 palců a líbila se nám jak jeho ostrost, tak slušné podání barev. Na displeji se samozřejmě zobrazují fotografie před tím, než je vytisknete. Součástí výbavy je slot na paměťové karty, vstupní zásobník s kapacitou 10 listů fotopapíru (3x4 palce) a maximální měsíční výtěžnost činí 500 výtisků měsíčně.

 

Polaroid Z340 Instant Digital Camera

 

Celý tento přístroj se skládá z 14 MPx fotoaparátu a tiskárny ZINK druhé generace, která obsahuje tři náplně. Fotoaparát disponuje docela rozsáhlými možnostmi nastavení, od nastavení hodnoty ISO až po vyvážení bílé barvy, přičemž nechybí ani obligátní nastavení Auto, které udělá veškerou práci s nastavením za vás. K fotoaparátu máme ale několik připomínek, protože zde chybí pár podstatných věcí. Tou největší nevýhodou fotoaparátu je fakt, že zde není automatické ostření, ale pouze fixed focus, který ostří plošně a fotografování na blízko je tak obtížné a kvalita nedosahuje toho, co zvládne autofocus. Druhou výtku máme k zoomu, který zde prakticky není. Fotoaparát je vybaven pouze digitálním zoomem, což je nejlepší úplně ignorovat a používat ho opravdu pouze v těch nutných případech, kdy se to bez nějakého přiblížení neobejde. Polaroid chtěl pravděpodobně co nejvíce kompaktní přístroj, a proto zde optický zoom schází.

 

Polaroid Z340 Instant Digital Camera

 

Pokud se naučíte s fotoaparátem správně zacházet a najdete si tu správnou vzdálenost, výsledné fotografie budou docela obstojné, s dobrým zobrazením barev a také dostatečnou ostrostí. Hodně příjemně nás překvapily výsledky v horších světelných podmínkách, které jsou nad očekávání dobré. Jeden z dalších problémů fotoaparátu je jeho pomalost, kterou si Polaroid za rámeček opravdu nedá. Po zapnutí se první fotografie dočkáte za 4.4 s, prodleva při fotografování je 0.7 s a poté, co něco vyfotíte, si počkáte dalších 2.8 s, než budete moct pokračovat. A jak je na tom kvalita tisku fotografií. Není to sice žádná extra sláva, ale určitě to není ani propadák a vzhledem k zaměření tohoto modelu je jasné, že majitel bude očekávat hlavně okamžitý obrázek a ne profesionální kvalitu. Ostrost fotografií je dobrá, stejně tak jako úroveň detailů, ale zobrazení barev je spíše horší a jednou se nám stalo, že červené podzimní listí vyjelo z tiskárny jako krásně fialové. Příjemným překvapením je určitě životnost baterie, která zvládne až 75 fotografií s bleskem a 25 výtisků. Když jsme testovali výdrž pouze při tisku, tak i po 40 výtiscích ukazovala baterie ještě dostatek energie.

 

Polaroid Z340 Instant Digital Camera

 

Polaroid Z340 Instant Digital Camera je určitě zajímavý přístroj, který si svou klientelu najde, nicméně pořád je zde dost věcí na zlepšení. Mezi ty špatné vlastnosti patří hlavně rychlost (pomalost) fotoaparátu, absence optického zoomu, automatického ostření a v neposlední řadě také horší podání barev při tisku. Co se nám naopak líbilo, tak byla ostrost vytisknutých fotografií, slušná úroveň detailů, velmi dobré výsledky v horších světelných podmínkách a také dobrá životnost na baterii.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Polaroid Z340 Instant Digital Camera


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.